Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

2010 (PF) - Marcin Mroziński - Legenda

Marcin MrozińskiMARCIN MROZIŃSKI pochodzi w Inowrocławia. Urodził się 25 września 1985 roku. Dorastał wraz ze straszą siostrą Magdą. Już jako dziecko lubił śpiewał, dając dowód tego w zespole muzyki dawnej oraz chórze. Opanował także grę na flecie poprzecznym. W 1994 wziął udział w ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej, gdzie zdobył pierwsze miejsce. Zagrał także w musicalu "Gdzie nasi idole, gdzie nasi poeci" w Bydgoszczy. Wziął udział w pierwszej edycji programu "Idol" , w której dotarł do etapu klubowego. Jest także laureatem "Szansy na sukces" oraz półfinalistę trzeciej edycji "Idola". Przez cztery lata pracował także w programie "Songowanie na ekranie" emitowanym w TVP1. Marcin jest laureatem wielu festiwali m.in: Piosenki Francuskiej, Piosenki Angielskiej, Piosenki Studenckiej i poezji śpiewanej.

W 2007 roku mogliśmy go zobaczyć na deskach amfiteatru w Opolu, gdzie podczas Festiwalu Piosenki Polskiej, w koncercie "Niebo z moich stron" poświęconym twórczości Seweryna Krajewskiego wykonał utwór "Czy słyszysz co mówię". W koncercie z okazji 90-lecie istnienia ZAiKS wykonał trzy utwory: "W Polskę idziemy" (wraz z Janem Bzdawką, Wojciechem Dmochowskim i Jakubem Szydłowskim") oraz "Szanujmy wspomnienia" z repretualu Skaldów; w duecie z Pauliną Janczak Marcin zaśpiewał "Małe mieszkanko na Mariensztacie". 3 grudnia wystąpił w koncercie "Najlepsze z Romy" wraz z Teatrem Muzycznym Roma w Bydgoskiej Opera Nova, gdzie wcielił się m.in. w postaci: Myszołapa z "Kotów", Chrisa z "Miss Saigon" czy Dannyego z "Grease". W kwietniu 2009 w Londynie zakończył nagrania jako prezenter teleturnieju dla dzieci "Staraoke". Program emitowała stacja Cartoon Network. Od września 2009 Marcina możemy oglądać także w niektórych odcinkach teleturnieju "Jaka to melodia". Możemy go także oglądać w epizodach aktorskich w "Wieczorze kawalerskim" emitowanym w TVN Turbo. Zagrał także w serialach "Usta Usta" oraz "Na dobre i na złe".

Marcin ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na codzień związany jest z Teatrem Muzycznym Roma oraz Teatrem Komedia. Zadebiutował na deskach Romy w polskiej wersji "Upiora w Operze", gdzie wcielił się w rolę Raoula de Chagny. 7 lipca 2008 w Teatrze Komedia miała miejsce premiera musicalu Boyband, w którym Marcin wcielił się w rolę Seana - lidera zespołu Freedom. Wiele razy brał udział w duubingu. Jego głos możemy usłyszeć m.in. w: "Księżniczka z Krainy Słoni" (Kuru), "Księżniczka i żaba" (Książe Naaven), "Jonas" (Joe), "Scooby Doo - strachy i patałachy" (Fred), "Dzieci Ireny Sendlerowej" (Żydowski ojciec) czy "Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek" (Cristobal Rodríguez).

Marcin dwukrotnie próbował swoich sił w Polskich Preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2008 zgłosił utwór "Never felt like this", który niestety ze względu na brak zapisu nutowego, nie był brany w ogóle pod uwagę. 30 października 2009 miejsce miała premiera utworu "Legenda", który zgłoszony został do preselekcji. Marcin otrzymał od jury dziką kartę i zakwalifikowany został do preselekcji na dwa tygodnie przed koncertem finałowym. Finał preselekcji odbył się 14 lutego 2010. "Legenda" okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą. Marcin zdobył ponad 33% głosów publiczności, co dało mu zdecydowaną przewagę. 25 maja 2010 w Oslo odbył się pierwszy półfinał 55. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym udział brała Polska. Niestety "Legenda" nie przypadała do gustu europejskiej publiczności. Marcin Mroziński zajął ostatecznie 13. miejsce w półfinale.


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.