Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Warning: get_headers(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Warning: get_headers(http://i27.tinypic.com/x4i3c5.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

2003 - Ich Troje - Keine Grenzen


Ich Troje – polski zespół pop/rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. W latach 2001-2004 jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zespołów w kraju.

W styczniu 2003 roku zespół wziął udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji z piosenką "Keine Grenzen" śpiewaną w trzech językach (polskim, niemieckim i rosyjskim) i jak można było się tego spodziewać - wygrał je! Teraz pozostał już tylko wyjazd do Rygi na Łotwę - 25 maja 2003 na Finał Konkursu Eurowizji. Nerwy udzielały się wszystkim, ale zespół wypadł znakomicie i ostatecznie zajął 7 miejsce, najlepsze od występu Edyty Górniak.

W skład zespołu obecnie wchodzą: Anna Wiśniewska, Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski.

Przez pięć pierwszych lat swojej działalności Ich Troje było mało znaną grupą muzyczną. Tworzyli go wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme, którzy razem nagrali: Intro, ITI CD, The best of… i 3. Magda Femme odeszła w 2001 z zespołu, a zastąpiła ją Justyna Majkowska. Z nią Ich Troje wydało 2 płyty: Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają; zaśpiewała także na krążku The best of… Ich Troje.

O Ich Troje stało się głośno dzięki piosence Powiedz, która znalazła się na płycie Ad. 4. Tą piosenką zespół wyśpiewał sobie nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu i Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobył główną nagrodę. Swój sukces komercyjny zawdzięcza w dużym stopniu promocji telewizyjnej. Zaistnieli w ogólnopolskich mediach dzięki Ninie Terentiew i TVP 2.

Justynę Majkowską miała zastąpić Niemka Elli Mücke, jednak trudno jej było przełamać barierę językową. Z tego powodu nową, i już ostatnią, wokalistką zespołu została Anna Wiśniewska, laureatka Szansy na sukces.

Zespół oficjalnie zakończył swoją działalność 31 grudnia 2004, jednak został reaktywowany po festiwalu Top Trendy w Sopocie. Pod koniec 2005 roku zespół zgłosił dwie swoje piosenki do polskich Preselekcji Eurowizji 2006. Do finału zakwalifikował się utwór Follow My Heart. 28 stycznia 2006 grupa w powiększonym składzie (wraz z Realem McCoyem i byłymi wokalistkami zespołu: Magdą Femme i Justyną Majkowską, które wróciły do zespołu na czas 10-lecia), wygrała polskie eliminacje do konkursu Eurowizji.

Niedługo po wygranej w krajowych preselekcjach Michał Wiśniewski i Anna Wiśniewska wyruszyli w trasę koncertową po USA i Kanadzie. W 2006 roku nie zakwalifikowali się do finału Eurowizji - zespół zajął 11. miejsce w półfinale, a do finalu przechodziło 10 pierwszych zespołów.

31 sierpnia 2007 w Kielcach odbył się specjalny koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Tytuł koncertu: 10 lat Ich Troje, … a niech gadają!. Koncert prowadził Krzysztof Ibisz. Koncert był emitowany w Polsacie i obejrzało go 3,56 mln widzów. 28 października 2008 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się specjalny koncert zespołu, emitowany przez telewizję Polsat - Zawsze naprzód, nigdy wstecz - 13 powodów. Oprócz znanych przebojów zespół wykonał także kilka utworów z nowej płyty. Koncert poprowadzili Maciej Dowbor i Katarzyna Cichopek. Gośćmi specjalnymi byli Boney M. oraz UK Legends. Z pokazem tanecznym wystąpili również Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel i Żora Koroliov. Wszystkie utwory wykonano z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Skład:

* Michał Wiśniewski (założyciel)
* Jacek Łągwa (założyciel)
* Magda Femme (od 1995-2001)
* Justyna Majkowska (od 2001-2003)
* Anna Wiśniewska (od 2003)KEINE GRENZEN
Muzyka: Andre Franke
Słowa: Joachim Horn – Bernges,
Michał Wiśniewski,
Jacek Łągwa

Ich wär so gerne mal ein astronaut
Der von dort oben auf die erde runterschaut
Denn alle, die dort oben einmal war"n
Sie alle sagen, es ist wunderbar

Poczujesz tu płynący wolniej czas
Ciszę i spokój, którego tak brakuje nam
I u nas też tak mogłoby dziś być
Jesteśmy mali, lecz niekoniecznie źli

Keine grenzen, keine fahnen
Von dort oben ist die welt einfach nur schön
Keine lander, keine völker
Keine kriege kann man von dort oben seh"n

Każdy z nas powinien dotrzeć tam
By zrozumieć, że w tej walce sensu brak
Vielleicht nimmt uns das unser"n dummen größenwahn,
Und statt zu labern, fangen wir zu lieben an

Żadnych granic, żadnych flag
Nie ma głupich waśni, nie ma różnych ras
Żadnych wojen, żadnych państw
Keine kriege kann man von dort oben seh"n

Biezgranicznyj mir biez flagow,
S wysoty granicy wowse nie widny,
Biezgranicznyj, niepriwycznyj,
Biez razdorow, wzrywow, zlosti i wojny
Von dort oben ist die welt einfach nur schön


Źródło: lastfm.pl, ichtroje.pl

© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.