fot. EBU

Znamy skład półfinałów

Za nami ceremonia losowania półfinałów. Wiemy już, które kraje zaprezentują się w pierwszym, a które w drugim półfinale. O bilet do finału walczyć będzie 37 państw, a to oznacza, że 17 reprezentantów pożegna się z Eurowizją po półfinałowych koncertach.
3 lutego 2018

Facebook

2004 (F) - Blue Café - Love SongZespół, stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala, istnieje od 1998r. Obecnie trzon zespołu stanowią Paweł Rurak Sokal- instr. Klawiszowe, gitara i Dominika Gawęda- wokal oraz Michał Niewiadomski- puzon, Piotr Sławiński- trąbka, Sebastian Kasprowicz- gitara, Marcin Markuszewski- gitara basowa i Łukasz Moszczyński- prekusja.  
W 2001 roku Zespół wydał swój pierwszy singiel Espaniol a kolejne "Łap mnie bejbe" i "I'll Be Waiting", przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania  Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Roku 2001.
W 2002 na Festiwalu Opolskim zespół zaprezentował utwór Kochamy siebie zdobywając kolejną nagrodę - Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia" osiągając status Platynowej Płyty, znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia.
Podczas KFPP Opole 2003 w koncercie Premier, za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną .
Wydana w 2003 r. płyta "Demi-sec" już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty.
W 2004 r. roku zespół reprezentował Polskę w Konkursie Eurowizji z utworem "Love Song", który nie przypadł do gustu Europejskiej publiczności i ostatecznie zajął w 17 pozycję w finale, gwarantowanym przez wysoką pozycję zespołu Ich Troje w 2003 roku.
Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.
W 2006 r. zespół wydał płytę pt. OVOSHO, która rozpoczęła nową erę w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty, płytę promowały przeboje Baby, baby i My Road
11 kwietnia 2008 r zespół wydał swoją czwartą płytę pt "Four Season", utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się hitami i zajmują pierwsze miejsca na najważniejszych listach przebojów.

Love Song - Eurowizja 2004 (finał)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.