Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018 1

Facebook

1995 - Justyna Steczkowska - Sama


Występ Justyny Steczkowskiej otworzył 40. Konkurs Piosenki Eurowizji. Wokalistka, której drogę do kariery otworzył program Szansa na sukces, zaprezentowała wyróżniający się utwór o charakterze etnicznym, niewątpliwie o dużych wartościach artystycznych, co docenili dziennikarze i komentatorzy. Niestety rezultaty głosowania były dla polskich widzów rozczarowaniem: piosenka zajęła 18. miejsce. Mimo to prowadząca konkurs Mary Kennedy stwierdziła po konkursie:  "A mnie i tak najbardziej podobała się polska piosenka".
Mimo wielu propozycji od zachodnich wytwórni, Justyna wydała pierwszą płytę "Dziewczyna Szamana"  w Polsce. Nie znalazła się na niej ani piosenka Sama ani też Moja intymność, którą wokalistka wygrała konkurs piosenki państw bałtyckich w Szwecji. Płyta była jednym z bestsellerów lat 90-tych, sprzedała się w liczbie 350-tysięcy egzemplarzy. Producentem i autorem większości kompozycji oraz tekstów był Grzegorz Ciechowski. Obecnie Justyna ma za sobą kilka wydanych płyt oraz udane role w kilku filmach. Jest jedną z większych indywidualności na polskiej scenie muzycznej.
W 1994 zdobyła Nagrodę Główną opolskiego festiwalu piosenki. Justyna Steczkowska została wyróżniona Fryderykiem ’96 w pięciu kategoriach (Wokalistka roku, Album roku - Dziewczyna Szamana, Piosenka roku - Oko za oko, Fonograficzny debiut roku, Teledysk roku - Oko za oko). Otrzymała także statuetkę Wiktor '96 w kategorii najlepszej piosenkarki i artystki estrady. W 1997 roku ukazała się druga płyta Justyny Steczkowskiej zatytułowana "Naga". Producentem albumu był Grzegorz Ciechowski. "Naga" już po miesiącu osiągnęła status Złotej płyty, by chwilę później stać się Platyną. Następne płyty ukazywały się w latach 2000 "Dzień i Noc", 2002 "Alkimja", która przyniosła muzykę inspirowaną kulturą żydowską, jednakże pełną również nowoczesnych brzmień. W 2006 roku Steczkowska wystąpiła na festiwalu Przystanek Woodstock, a jej występ został przyjęty owacyjnie. Kolejny w karierze Steczkowskiej album, "Daj mi chwilę", promowany przebojem "To nie miłość, to tylko złudzenie" z teledyskiem w reżyserii Macieja Michalskiego będzie miał premierę 1-ego czerwca 2007 roku.
Jesienią 2007 roku wzięła udział w 6 edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie tańczyła wraz ze Stefano Terrazzino. Pokonała ją tylko Anna Guzik i tym sposobem zajęła 2 miejsce na 14 możliwych. W grudniu 2007 roku wzięła udział w specjalnym odcinku Tańca z gwiazdami - Po Prostu Taniec, gdzie tańczyła wraz z Maćkiem Florkiem i zajęła 3 miejsce na 4 możliwe. Jesienią 2008 wystąpiła w 1 edycji programu Fort Boyard oraz 1 edycji programu Ranking Gwiazd. Prowadziła 3 edycję programu Gwiazdy tańczą na lodzie oraz "W obiektywie Justyny Steczkowskiej" na kanale Polsat Café. Była Gościem Specjalnym w Jak Oni Śpiewają 11 kwietnia 2009r.Teraz o tym wiem
kiedy świat na mnie czasem
rozgniwa się
daje smutek bym
tam gdzie wieżowca oko
czekała aż do zmroku
w tym z najdalszych miejsc
by pchłą stać się małą
teraz o tym wiem... aż do zmroku
sama tak
i czuła się tak marnie
poczuła się tak marnie
jagby bóg, dobry bóg
nie lubił pcheł
(one - nah - wanna - ee - yeah...)


Źródło: piosenkarki.com.pl, eurowizja.com, wikipedia.pl


W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.