Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018 1

Rok po roku

Facebook

Eurowizja 2010 - Oslo, Norwegia

Data Finału: 29 maj 2010 r.
Data Półfinału: 25 i 27 maj 2010 r.
Miejsce: Telenor Arena (Fornebu Arena),
Oslo (gmina æ), Norwegia
Prowadzący: ?
Nadawca: NRK


15 minut - tyle właśnie potrwa podróż z centrum stolicy Norwegii do miejsca w którym odbędzie się przyszłoroczna Eurowizja. Telewizja NRK poinformowała o podpisaniu wstępnej umowy ze stadionem w gminie Bærum, znajdującej się na południe od Oslo. Już od pewnego czasu przypuszczano, że konkurs odbędzie się w ramach większego obszaru metropolitalnego w Oslo. Dziś już oficjalnie wiadomo że Fornebu Arena będzie gospodarzem finału, półfinału oraz dużej liczby prób, konferencji prasowych i innych wydarzeń związanych z majowymi koncertami.

"To jest olbrzymie i ważne wydarzenie. NRK oczekuje współpracy z Fornebu Arena zarówno w pozytywny i konstruktywny sposób, w nadchodzącym roku"
mówi norweski dyrektor generalny Unii Nadawców, Hans Tore Bjerkaas.

Fornebu Arena (oficjalnie pod nazwą Telenor Arena) jest jednym z większych w północnej Europie krytym stadionem, o pojemności 15000 widzów na mecze piłki nożnej oraz 23.000 na koncerty. Od swojego otwarcia w marcu tego roku hala gościła już ponad 70 tysięcy widzów, którzy zobaczyli koncerty m.in. Tiny Turner czy AC/DC

"Wierzymy, że jest to dobre rozwiązanie. Fornebu Arena jest stworzona dla dużych imprez - i to jest bez wątpienia spektakularne wydarzenie. Wybór ten zapewnia doskonałe warunki dla produkcji",amówi Hasse Lindmo, producent Eurovision Song Contest 2010 w NRK. "Czynniki takie jak rozmiar, przestrzeń i inne walory były ważne w procesie decyzyjnym. Świetnie jest rozpocząć wakacje wiedząc, iż mamy najlepszy możliwy punkt wyjścia dla ogromnej pracy przed nami."

Grupa referencyjna Europejskiej Unii Nadawców odwiedzi halę we wrześniu, by oficjalnie zatwierdzić wybór miejsca dokonany przez telewizję norweską.

55 Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Oslo 25, 27 i 29 maja 2010 roku.

~eurovision.tv, telenorarena.no
http://www.eurowizja.info/images/2010/dziewczyny.jpg


W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.