The winner is Denmark!!!

Emelie De Forest, fot. Sander Hesterman (EBU)Emelie De Forest, fot. Sander Hesterman (EBU)Zakończył się finał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Dezycją jurorów oraz publiczności zgromadzonej przed telewizorami w 39 krajach, Grand Prix tegorocznego festiwalu powędrowało w ręce Emmelie de Forest reprezentującej Danię. Utwór "Only Teardrops" zdobył 281 punktów.

Czytaj więcej: The winner is Denmark!!!

Dziś Wielki Finał Eurowizji 2013!

Motyw Eurowizji 2013Motyw Eurowizji 201339 uczestników, trzy pełne emocji koncerty i tylko jeden zwycięzca. Kto? O tym przekonamy się już dziś późnym wieczorem. Czy Grand Prix powędruje w ręce reprezentantki Danii faworyzowanej przez media i bukmacherów? A może wygra kraj, którego nikt nie bierze pod uwagę, a który swoim występem powali Europę na kolana?

Czytaj więcej: Dziś Wielki Finał Eurowizji 2013!

Dobiegł końca drugi półfinał Eurowizji 2013

Motyw Eurowizji 2013Motyw Eurowizji 2013Zakończył się drugi półfinał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Poznaliśmy dziesiątkę szczęśliwców, którzy głosami widzów i jurorów awansowali do wielkiego finału Eurowizji. Kto powalczy o tegoroczne Grand Prix?

Czytaj więcej: Dobiegł końca drugi półfinał Eurowizji 2013

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2013

Motyw Eurowizji 2013Motyw Eurowizji 2013Za nami pierwszy półfinał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmo 2013. We wtorek poznaliśmy dziesięciu wykonawców, z którymi ponownie spotkamy się w sobotnim finale. Kto do nich dołączy? Odpowiedź już dziś wieczorem!

Czytaj więcej: Dziś drugi półfinał Eurowizji 2013

Pierwszy półfinał za nami!

Motyw Eurowizji 2013Motyw Eurowizji 2013Zakończył się pierwszy półfinałowy koncert 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Na eurowizyjnej scenie zaprezentowało się szesnastu uczestników. Dziesięciu z nich głosami jurorów oraz widzów awansowało do sobotniego finału.

Czytaj więcej: Pierwszy półfinał za nami!

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2013!

Motyw Eurowizji 2013Motyw Eurowizji 2013Udział w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywa się w Malmö potwierdziło 39 nadawców publicznych. Tradycyjnie już, udział w finale zagwarantowane ma sześć krajów. Są to Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania, które określa się mianem Wielkiej Piątki. Szósty kraj to oczywiście Szwecja, która triumfowała w ubiegłym roku.

Czytaj więcej: Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2013!

Rozpoczęły się próby w Malmö

Zlata Ognevich, fot. Sander Hesterman (EBU)Zlata Ognevich, fot. Sander Hesterman (EBU)Rozpoczęły się próby artystów biorących udział w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji. Podobnie jak w ubiegłym roku próby te prezentować Wam będziemy za pośrednictwem Facebook’a. Zobaczcie harmonogram.

Czytaj więcej: Rozpoczęły się próby w Malmö

Malmö Arena gotowa na Eurowizję

Scena tegorocznej Eurowizji, fot. Emelie Birgersson/SVTScena tegorocznej Eurowizji, fot. Emelie Birgersson/SVT2 maja odbyła się prezentacja eurowizyjnej sceny, którą budowano przez niemal miesiąc. Wykonano ją według pomysłu znanych w Szwecji projektantów: Viktora Brattström’a i Fridy Arvidsson. Malmö Arena jest gotowa na przyjęcie artystów, których próby rozpoczynają się w poniedziałek, 6 maja.

Czytaj więcej: Malmö Arena gotowa na Eurowizję

Kim jest prowadząca tegoroczną Eurowizję?

Petra Mede, fot. SVTPetra Mede, fot. SVTKomik, prezenterka, aktorka i pisarka, człowiek orkiestra. O kim mowa? O Petrze Mede, która będzie gospodynią trzech tegorocznych eurowizyjnych koncertów. Poznajcie ją bliżej…

Czytaj więcej: Kim jest prowadząca tegoroczną Eurowizję?

Birgit Õigemeel reprezentantką Estonii

Birgit Õigemeel, fot. facebook.comBirgit Õigemeel, fot. facebook.comW Malmö, w estońskich barwach pojawi się Birgit Õigemeel. Artystka wykona balladę w swoim narodowym języku zatytułowaną Et uus saaks alguse.

Czytaj więcej: Birgit Õigemeel reprezentantką Estonii

Strona 1 z 6

Rok po roku

Menu

Facebook

Eurowizja 2016

Eurowizja 2016 - Sztokholm, Szwecja

Nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w szwedzkim Sztokholmie w dniach 10, 12 i 14 maja 2016 roku.

Więcej

Historia Eurowizji

Historia Konkursu Piosenki Eurowizji

Przegląd eurowizyjnych wydarzeń począwszy od lat pięćdziesiątych, aż po dzisiejsze czasy.

Więcej

Polska w Eurowizji

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji

Zobacz sylwetki reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji na przełomie 16 lat

Więcej