Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Pierwszy półfinał za nami!

Motyw Eurowizji 2013 Zakończył się pierwszy półfinałowy koncert 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Na eurowizyjnej scenie zaprezentowało się szesnastu uczestników. Dziesięciu z nich głosami jurorów oraz widzów awansowało do sobotniego finału.

O bilet do Wielkiego Finału tegorocznej Eurowizji walczyli:

Austria - Natália Kelly - Shine
Estonia - Birgit - Et uus saaks algus
Słowenia - Hannah - Straight Into Love
Chorwacja - Klapa s Mora - Mižerja
Dania - Emmelie de Forest - Only Teardrops
Rosja - Dina Garipowa - What If
Ukraina - Zlata Ognevich - Gravity
Holandia - Anouk - Birds
Czarnogóra - Who See - Igranka
Litwa - Andrius Pojavis - Something
Białoruś - Alyona Lanskaya - Solayoh
Mołdawia - Aliona Moon - O Mie
Irlandia - Ryan Dolan - Only Love Survives
Cypr - Despina Olympiou - An me thimasai
Belgia - Roberto Bellarosa - Love Kills
Serbia - Moje 3 - Ljubav je svuda

Tradycyjnie już, do finału awansować może tylko dziesięć państw. Głosami jurorów oraz widzów, także z Włoch, Wielkiej Brytanii i Szwecji, w sobotnim finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: MOŁDAWII, LITWY, IRLANDII, ESTONII, BIAŁORUSI, DANII, ROSJI, BELGII, UKRAINY oraz HOLANDII.

Gospodynią wieczoru była Petra Mede. Półfinał otwarł utwór, który święcił triumfy w Baku. "Euphorię" w nowej aranżacji wraz z Loreen wykonały dzieci. W przerwie na głosowanie, na scenie pojawili się tancerze, którzy swój układ zaprezentowali do muzyki znanego w Szwecji producenta muzycznego Andreasa Kleerup'a.

Kolejne eurowizyjne emocje już w czwartek, 16 maja podczas drugiego półfinału. Wielki Finał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji 2013 odbędzie się w najbliższą sobotę. Zaprezentuje się w nim 26 krajów: Szwecja, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy oraz wykonawcy, którzy dziś awansowali, a także Ci, których poznamy w czwartek.

~(r.g)


Community Builder Avatar
kruk
Miejsce Białorusi należało się Austrii. To był najgorszy utwór na tym półfinale, nie licząc bezkonkurencyjn ej Czarnogóry. Typowy (jakbym słyszał utwory cypryjskie, rumuńskie, czy greckie w ubiegłych latach).Dużo lepiej wypadły w moich oczach: Holandia, Belgia, Ukraina, Rosja i ( cry ) Cypr, który był moim faworytem.Kiedy zobaczyłem irlandzkie bębny, liczyłem na coś więcej niż kolejną kopię ubiegłorocznego zwycięzcy (szczególnie chodzi o refren).
0
Community Builder Avatar
matheo
obstawiłem 8/10 państ ;)a co w finale robi Litwa, ja się pytam?!?!to miejsce należało się dla Austrii
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.