19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Pierwszy półfinał za nami!

Motyw Eurowizji 2013 Zakończył się pierwszy półfinałowy koncert 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Na eurowizyjnej scenie zaprezentowało się szesnastu uczestników. Dziesięciu z nich głosami jurorów oraz widzów awansowało do sobotniego finału.

O bilet do Wielkiego Finału tegorocznej Eurowizji walczyli:

Austria - Natália Kelly - Shine
Estonia - Birgit - Et uus saaks algus
Słowenia - Hannah - Straight Into Love
Chorwacja - Klapa s Mora - Mižerja
Dania - Emmelie de Forest - Only Teardrops
Rosja - Dina Garipowa - What If
Ukraina - Zlata Ognevich - Gravity
Holandia - Anouk - Birds
Czarnogóra - Who See - Igranka
Litwa - Andrius Pojavis - Something
Białoruś - Alyona Lanskaya - Solayoh
Mołdawia - Aliona Moon - O Mie
Irlandia - Ryan Dolan - Only Love Survives
Cypr - Despina Olympiou - An me thimasai
Belgia - Roberto Bellarosa - Love Kills
Serbia - Moje 3 - Ljubav je svuda

Tradycyjnie już, do finału awansować może tylko dziesięć państw. Głosami jurorów oraz widzów, także z Włoch, Wielkiej Brytanii i Szwecji, w sobotnim finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: MOŁDAWII, LITWY, IRLANDII, ESTONII, BIAŁORUSI, DANII, ROSJI, BELGII, UKRAINY oraz HOLANDII.

Gospodynią wieczoru była Petra Mede. Półfinał otwarł utwór, który święcił triumfy w Baku. "Euphorię" w nowej aranżacji wraz z Loreen wykonały dzieci. W przerwie na głosowanie, na scenie pojawili się tancerze, którzy swój układ zaprezentowali do muzyki znanego w Szwecji producenta muzycznego Andreasa Kleerup'a.

Kolejne eurowizyjne emocje już w czwartek, 16 maja podczas drugiego półfinału. Wielki Finał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji 2013 odbędzie się w najbliższą sobotę. Zaprezentuje się w nim 26 krajów: Szwecja, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy oraz wykonawcy, którzy dziś awansowali, a także Ci, których poznamy w czwartek.

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.