19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2013!

Motyw Eurowizji 2013Udział w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywa się w Malmö potwierdziło 39 nadawców publicznych. Tradycyjnie już, udział w finale zagwarantowane ma sześć krajów. Są to Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania, które określa się mianem Wielkiej Piątki. Szósty kraj to oczywiście Szwecja, która triumfowała w ubiegłym roku.

W ten sposób w półfinałach udział wezmą 33 państwa. W dzisiejszym koncercie o awans do sobotniego finału walczyć będą reprezentanci szesnastu krajów:

 

 

 1. Austria - Natália Kelly - Shine
 2. Estonia - Birgit - Et uus saaks algus
 3. Słowania - Hannah - Straight Into Love
 4. Chorwacja - Klapa s Mora - Mižerja
 5. Dania - Emmelie de Forest - Only Teardrops
 6. Rosja - Dina Garipowa - What If
 7. Ukraina - Zlata Ognevich - Gravity
 8. Holandia - Anouk - Birds
 9. Czarnogóra - Who See - Igranka
 10. Litwa - Andrius Pojavis - Something
 11. Białoruś - Alyona Lanskaya - Solayoh
 12. Mołdawia - Aliona Moon - O Mie
 13. Irlandia - Ryan Dolan - Only Love Survives
 14. Cypr - Despina Olympiou - An me thimasai
 15. Belgia - Roberto Bellarosa - Love Kills
 16. Serbia - Moje 3 - Ljubav je svuda

 

W tym półfinale swoje głosy oddadzą także telewidzowie z Włoch, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Tradycyjnie na głosy z każdego kraju składać się będą wyniki głosowania publiczności zgromadzonej przed telewizorami oraz głosy profesjonalnych jurorów. Do finału awansuje dziesięciu wykonawców, a kolejność podawania poszczególnych krajów będzie przypadkowa. Szczegółowe wyniki głosowania poznamy po zakończeniu sobotniego finału.

Po zmianach wprowadzonych przez szwedzką telewizję SVT, w tym roku eurowizyjną publiczność słowami "Good Evening Europe!" przywita jedna prowadząca. Gospodarzem trzech eurowizyjnych wieczorów w Malmö będzie Petra Mede. Pierwszy półfinał otworzy utwór "Euphoria", który wraz z Loreen wykonają dzieci. W przerwie na głosowanie i liczenie głosów, na scenie pojawi się szwedzki wokalista i producent muzyczny Kleerup.

TRANSMISJA - Wtorek 14 maja, godz. 21:00

Podobnie jak w roku ubiegłym na Eurowizji nie zobaczymy polskiego reprezentanta. Telewizja Polska wycofała się także z transmisji wszystkich eurowizyjnych koncertów. Polskim widzom pozostaje śledzenie transmisji w internecie lub w jednej z zagranicznych publicznych stacji, które dostępne są u operatorów telewizji cyfrowych. W związku z powyższym serwis Eurowizja.info przygotował zestawienie dostępnych źródeł transmisji Konkurs Piosenki Eurowizji 2013.

Transmisja internetowa

http://www.eurovision.tv/page/webtv?program=83873

Transmisja satelitarna

EinsFestival (Niemcy) - nc+ kanał 502
BVN TV (Holandia) - nc+ kanał 319
TV SLO 2 (Słowenia) - nc+ kanał 322
TVR Int (Rumunia) - nc+ kanał 325
RIK SAT (Cypr) - nc+ kanał 329
ERT WORLD (Grecja) - nc+ kanał 330
Piervyj Kanal Europa (Rosja) - nc+ kanał 333

~(r.g, s.d)

Eurowizja 2013 - Półfinał 1 (Skrót)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.