19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Birgit Õigemeel reprezentantką Estonii

Birgit Õigemeel, fot. facebook.comW Malmö, w estońskich barwach pojawi się Birgit Õigemeel. Artystka wykona balladę w swoim narodowym języku zatytułowaną Et uus saaks alguse.

O bilet do Malmö w finale estońskich preselekcji walczyło dziesięciu wykonawców. Ostateczna "walka" rozegrała się pomiędzy Birgit Õigemeel oraz Grete Paia. Wydawało się, że wygra ta druga, bo to Grete była faworytką publiczności od samego początku. Stało się jednak inaczej. Wygrała Birgit i to ona została reprezentantką Estonii w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Utwór Et uus saaks alguse skomponowali Mihkel Mattisen oraz Silvia Soro. Estońskiemu nadawcy publicznemu zależy na świetnym zaprezentowaniu się w Szwecji. Dlatego też ballada niedawno nagrana została na nowo i wzbogacona o brzmienia fortepianu i skrzypiec, a także o fragment a capella, w którym młoda artystka pokazuje swoje możliwości wokalne.

Estonia przygodę z Konkursem Piosenki Eurowizji rozpoczęła w 1994 roku. Od czasu wprowadzenia półfinałów, estońcy reprezentanci tylko trzy razy zakwalifikowali się do finału. Miało to miejsce w 2009, 2011 oraz w roku ubiegłym, kiedy to Ott Lepland z utworem Kuula zajął szóste miejsce. Czy Birgit Õigemeel pobije wynik swojego rodaka sprzed roku? Estonia zaprezentuje się w pierwszym półfinale, który odbędzie się 14 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Birgit Õigemeel - Et Uus Saaks Alguse (Estonia 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.