Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Birgit Õigemeel reprezentantką Estonii

Birgit Õigemeel, fot. facebook.comW Malmö, w estońskich barwach pojawi się Birgit Õigemeel. Artystka wykona balladę w swoim narodowym języku zatytułowaną Et uus saaks alguse.

O bilet do Malmö w finale estońskich preselekcji walczyło dziesięciu wykonawców. Ostateczna "walka" rozegrała się pomiędzy Birgit Õigemeel oraz Grete Paia. Wydawało się, że wygra ta druga, bo to Grete była faworytką publiczności od samego początku. Stało się jednak inaczej. Wygrała Birgit i to ona została reprezentantką Estonii w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Utwór Et uus saaks alguse skomponowali Mihkel Mattisen oraz Silvia Soro. Estońskiemu nadawcy publicznemu zależy na świetnym zaprezentowaniu się w Szwecji. Dlatego też ballada niedawno nagrana została na nowo i wzbogacona o brzmienia fortepianu i skrzypiec, a także o fragment a capella, w którym młoda artystka pokazuje swoje możliwości wokalne.

Estonia przygodę z Konkursem Piosenki Eurowizji rozpoczęła w 1994 roku. Od czasu wprowadzenia półfinałów, estońcy reprezentanci tylko trzy razy zakwalifikowali się do finału. Miało to miejsce w 2009, 2011 oraz w roku ubiegłym, kiedy to Ott Lepland z utworem Kuula zajął szóste miejsce. Czy Birgit Õigemeel pobije wynik swojego rodaka sprzed roku? Estonia zaprezentuje się w pierwszym półfinale, który odbędzie się 14 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Birgit Õigemeel - Et Uus Saaks Alguse (Estonia 2013)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.