19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dobiegł końca drugi półfinał Eurowizji 2013

Motyw Eurowizji 2013 Zakończył się drugi półfinał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Poznaliśmy dziesiątkę szczęśliwców, którzy głosami widzów i jurorów awansowali do wielkiego finału Eurowizji. Kto powalczy o tegoroczne Grand Prix?

O bilet do finału 58. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w drugim półfinale walczyło 17 wykonawców:

 

ŁOTWA - PeR - Here We Go
SAN MARINO - Valentina Monetta - Crisalide
MACEDONIA - Esma & Lozano - Pred de se razdeni
AZERBEJDŻAN - Farid Memmedov - Hold Me
FINLANDIA - Krista Siegfrids - Marry Me
MALTA - Gianluca - Tomorrow
BUŁGARIA - Elitsa Todorova & Stoyan Yankulov - Samo szampioni
ISLANDIA - Eythor Ingi - Eg a lif
GRECJA - Koza Nostra feat Agathon Iakovidis - Alcohol Is Free
IZRAEL - Moran Mazor - Rak bishvilo
ARMENIA - Dorians - Lonely Planet
WĘGRY - Bye Alex - Kadvesem
NORWEGIA - Margaret Berger - I Feed You My Love
ALBANIA - Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
GRUZJA - Nodi Tatishvili and Sophie Gelovani - Waterfall
SZWAJCARIA - Takasa - You And Me
RUMUNIA - Cezar - It's My Life 

W tym półfinale swoje głosy oddali mieszkańcy z dwudziestu krajów, bo oprócz pańtw biorących udział w dzisiejszej rywalizacji, głosowali także Francuzi, Hiszpanie oraz Niemcy. Na głosy z każdego państwa składały się wyniki głosowania profesjonalnych jurorów oraz publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Do sobotniego finału awansowały: WĘGRY, AZERBEJDŻAN, GRUZJA, RUMUNIA, NORWEGIA, ISLANDIA, ARMENIA, FINLANDIA, MALTA oraz GRECJA. 

Tym samym poznaliśmy skład finału 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Dziesięć dzisiejszych krajów dołączy do Belgii, Białorusi, Danii, Holandii, Estonii, Irlandii, Litwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy oraz Francji, Hiszpani, Niemiec, Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Kolejność występów w finale ustalona zostanie w taki sam sposób, w jaki miało to miejsce w półfinałach. Wszystko po to, aby piosenki podobne stylistycznie nie znalazły się blisko siebie. Jedynym krajem, którego miejsce startowe w finale wylosowano jest Szwecja. Robin zaprezentuje się jako szesnasty uczestnik.

Wielki finał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmo 2013 odbędzie się w sobote, 18 maja. Start o godzinie 21.00.

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.