Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Dobiegł końca drugi półfinał Eurowizji 2013

Motyw Eurowizji 2013 Zakończył się drugi półfinał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Poznaliśmy dziesiątkę szczęśliwców, którzy głosami widzów i jurorów awansowali do wielkiego finału Eurowizji. Kto powalczy o tegoroczne Grand Prix?

O bilet do finału 58. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w drugim półfinale walczyło 17 wykonawców:

 

ŁOTWA - PeR - Here We Go
SAN MARINO - Valentina Monetta - Crisalide
MACEDONIA - Esma & Lozano - Pred de se razdeni
AZERBEJDŻAN - Farid Memmedov - Hold Me
FINLANDIA - Krista Siegfrids - Marry Me
MALTA - Gianluca - Tomorrow
BUŁGARIA - Elitsa Todorova & Stoyan Yankulov - Samo szampioni
ISLANDIA - Eythor Ingi - Eg a lif
GRECJA - Koza Nostra feat Agathon Iakovidis - Alcohol Is Free
IZRAEL - Moran Mazor - Rak bishvilo
ARMENIA - Dorians - Lonely Planet
WĘGRY - Bye Alex - Kadvesem
NORWEGIA - Margaret Berger - I Feed You My Love
ALBANIA - Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
GRUZJA - Nodi Tatishvili and Sophie Gelovani - Waterfall
SZWAJCARIA - Takasa - You And Me
RUMUNIA - Cezar - It's My Life 

W tym półfinale swoje głosy oddali mieszkańcy z dwudziestu krajów, bo oprócz pańtw biorących udział w dzisiejszej rywalizacji, głosowali także Francuzi, Hiszpanie oraz Niemcy. Na głosy z każdego państwa składały się wyniki głosowania profesjonalnych jurorów oraz publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Do sobotniego finału awansowały: WĘGRY, AZERBEJDŻAN, GRUZJA, RUMUNIA, NORWEGIA, ISLANDIA, ARMENIA, FINLANDIA, MALTA oraz GRECJA. 

Tym samym poznaliśmy skład finału 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Dziesięć dzisiejszych krajów dołączy do Belgii, Białorusi, Danii, Holandii, Estonii, Irlandii, Litwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy oraz Francji, Hiszpani, Niemiec, Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Kolejność występów w finale ustalona zostanie w taki sam sposób, w jaki miało to miejsce w półfinałach. Wszystko po to, aby piosenki podobne stylistycznie nie znalazły się blisko siebie. Jedynym krajem, którego miejsce startowe w finale wylosowano jest Szwecja. Robin zaprezentuje się jako szesnasty uczestnik.

Wielki finał 58. Konkursu Piosenki Eurowizji Malmo 2013 odbędzie się w sobote, 18 maja. Start o godzinie 21.00.

~(r.g)


Community Builder Avatar
kruk
Poziom półfinału był bardzo wysoki, ale wyniki mnie zdecydowanie rozczarowały (5/10):1. Węgry - piosenka bardzo dobra, ale kiepsko zaśpiewana.2. Rumunia - Oglądam eurowizję od ok. 10 lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to najgorszy, najbardziej kiczowaty i najgorzej przemyślany utwór w historii konkursu. Propozycja Czarnogóry czy Łotwy przy nim jest arcydziełem i szkoda, że taka tandeta zabrała miejsce doskonałej Szwajcarii, czy San Marino.3. Gruzja i Azerbejdżan - oba na jedną blachę, awansowały tylko dzięki ,,solidarności sąsiedzkiej w obliczu kiepskiej piosenki". Jeden pozytyw to ten gość w szklanym pudle.4. Grecja - oryginalna, choć może za bardzo, kolejny przykład powodzenia w regionie.5. Finlandia - kolejny zawód, piosenka kiepska, a oprawa graficzna i choreografia na poziomie zero.6. Islandia - kolejny świetny utwór z kraju gejzerów, spokojny, przyjemny dla uszu.7. Norwegia - gratulacje dla Norwegii, która po raz pierwszy od wielu, wielu lat zaprezentowała oryginalną, dobrą i przemyślaną piosenkę, a nie kolejny kicz.8. Malta - jeden z najlepszych w tegorocznej eurowizji, bez zbędnych dekoracji, spokojny, stonowany.9. Armenia - utwór dobry, choć nie zaskakujący.10. Szwajcaria - mój faworyt, jak zawsze oryginalna, wpadająca w ucho melodia.11. Łotwa - nie przeszła, i słusznie, drobna powtórka z Czarnogóry.12. Macedonia - piosenka kiepska, szczególnie po wejściu na scenę starszej pani w czerwieni, której śpiew nie był do końca przyjemny do ucha.13. Bułgaria - znakomity pomysł, mało tekstu ale to nic!14. San Marino - ,,wielki faworyt", nie zawiódł i mnie (poprzednia propozycja Monetty również była świetna), zawiedli natomiast głosy telewidzów.15. Izrael - bez zastrzeżeń, ale i bez rewelacji.16. Albania - piosenka świetna, urozmaicona, ale niestety niedoceniona.Wnioski:1. Co tu robi Rumunia i jak przeszła eliminacje krajowe?2. Brak finału dla Szwajcarii i San Marino skutkiem słabego poparcia sąsiadów.3. Azerbejdżan powinien śpiewać w innym półfinale niż Gruzja, Armenia.
0
Community Builder Avatar
matheo
tym razem dobrze obstawiłem 7/10 państw, troche gożej niz poprzednio ;(jeju jakim cudem awansowała Armenia i Rumunia, to San Marino i Izrael powinny awanować, a Węgry okazały się czarnym koniem tego pólfinału, zedowolony ejstem z awansu ;)
0
Community Builder Avatar
Damianek
Awans Rumunii to jakaś kpina :o , miałem nadzieję, że mimo wszystko Szwajcaria wejdzie do finału... sad
0
Community Builder Avatar
Tosia
Boże, ile w tym roku jest smutnych ballad, już na Gruzji myślałam, że się porzygam z tej słodyczy, a najgorsze jest to, że te smuty poprzechodziły! Ja nie wiem chyba jacyś upośledzeni głosowali na te piosenki, powinna przejść Bułgaria i F.Y.R. Macedonia.
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.