19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/eurowizj/www/stories/scena2013.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eurowizj/www/plugins/content/mavikthumbnails/addons/gallery.php on line 56

Malmö Arena gotowa na Eurowizję

Scena tegorocznej Eurowizji, fot. Emelie Birgersson/SVT2 maja odbyła się prezentacja eurowizyjnej sceny, którą budowano przez niemal miesiąc. Wykonano ją według pomysłu znanych w Szwecji projektantów: Viktora Brattström’a i Fridy Arvidsson. Malmö Arena jest gotowa na przyjęcie artystów, których próby rozpoczynają się w poniedziałek, 6 maja.

W tym roku nikt nie musi obawiać się, czy wszystkie sprawy organizacyjne związane z 58. Konkursem Piosenki Eurowizji dopięte zostaną na ostatni guzik. W przeciwieństwie do ubiegłorocznego gospodarza, Malmö od dawna posiada odpowiedni obiekt, doskonałą infrantrukturę i bazę hotelową. Do tego wszystkiego dochodzi profesjonalizm telewizji SVT, co sprawia, że Europejska Unia Nadawców nie musi się niczego obawiać.

Na początku kwietnia ekipy techniczne wkroczyły do Malmö Areny, aby przygotować obiekt do największego i najbardziej zaawansowanego technologicznie widowiska na świecie. Oczywiście, tym najbardziej widocznym etapem przygotowań jest budowa sceny. Autorami projektu są Viktor Brattström i Frida Arvidsson. W tym roku górną część scenografii stanowić będą także widzowie, którzy zasiądą za sceną. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tłem sceny nie są ogromne ekrany LED wyświetlające mniej lub bardziej wyszukane wizualizacje. Scena swoim wyglądem przypomin motyla rozpościerającego skrzydła, co odzwierciedlać ma także motyw tegorocznej Eurowizji.
    
Powierzchnia sceny wynosi 220 metrów kwadratowych. Obwód jej centralnej części, czyli tzw. scena główna wynosi 38 metrów, a obwód całej sceny to 207 metrów. Każdy z łuków waży 7 ton i w najwyższym miejscu ma 13 metrów wysokości. Ściana, która stanowi tło sceny ma 43 metry szerokości i 8 metrów wysokości.

Wnętrze Malmö Areny oświetlać będzie prawie 1300 punktów świetlnych, 800 świateł ruchomych oraz 14 reflektorów prowadzących. Scenę wyposażono w 32 dysze wytwarzające ogniste kule oraz w 24 dysze wytwarzające ogniste fontanny. Przygotowano 3000 efektów pirotechnicznych, 100 kg sztucznego śniego i tyle samo confetti. W sumie rozciągnięto ponad 90 km kabli, a pod dachem zamontowano dokładnie 159,6 tony osprzętu. Określenie tej wagi było bardzo dokładne, ponieważ dach obiektu może maksymalnie udźwignąć 160 ton!

Niebawem w obiekcie rozpoczną się próby artystów, których zobaczymy w przerwach na głosowanie i liczenie głosów, czyli tzw. Interval Actach. W pierwszym półfinale zaśpiewa Kleerup, znany w Szwecji wokalista i producent muzyczny. W drugim półfinale zaprezentują się najlepsi szwedzcy tancerze, którzy w bardzo artystyczny sposób pokażą nam historię Konkursu Piosenki Eurowizji. Autorami scenariusza drugiego Interval Actu są Fredrik Rydman i Jennie Widegre.

Nagrane zostały już eurowizyjne pocztówki, czyli krótkie materiały emitowane pomiędzy występami kolejnych uczestników. W tym roku nie będą one przybliżały danego kraju czy też Szwecji jako gospodarza konkursu. W pocztówkach zaprezentują się nam poszczególni artyści, których kilka chwil później usłyszymy na żywo. Tegoroczne pocztówki będą zatem przypominały te z roku 2003.

~eurovision.tv(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.