Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Eurowizyjne podsumowanie 2015 roku

Eurovision Song Contest's Greatest Hits 2015, fot. BBCKoniec grudnia i początek stycznia to czas podsumowań. Rok 2015 był rokiem szczególnym dla Konkursu Piosenki Eurowizji. To właśnie wtedy przypadała szczęściedziąta, jubileuszowa edycja największego muzycznego święta na starym kontynencie. Przypomnijmy sobie, jakimi wydarzeniami żyli fani Eurowizji w ubiegłym roku.


 

Szwecja wygrywa Eurowizję 2015!

fot. Andres putting (EBU)Kilka minut temu zakończył się finał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. Decyzją jurorów oraz publiczności zgromadzonej w 40 krajach, Grand Prix tegorocznego festiwalu powędrowało w ręce Mansa Zelmerlowa reprezentującego Szwecję. Utwór "Heroes" zdobył 365 punktów.


Dziś wielki finał Eurowizji 2015!

fot. EBUPrzed nami długo wyczekiwany finał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. O Grand Prix i możliwość organizowania festiwalu w przyszłym roku walczyć będzie 27 artystów, w tym reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska z utworem "In The Name Of Love". O tym, kto dziś wieczorem będzie triumfował na eurowizyjnej scenie zdecydują jurorzy oraz widzowie z 40 państw.


Polska w finale Eurowizji 2015!

Poznaliśmy wszystkich finalistów Eurowizji 2015, fot. eurovision.tvKilka minut temu zakończył się drugi półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na wiedeńskiej scenie zaprezentowało się siedemnastu artystów, ale tradycyjnie, tylko dziesięciu z nich awansować mogło do wielkiego finału. Kto wzbudził zachwyt jurorów i widzów?


Dziś drugi "polski" półfinał Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska podczas próby generalnej, fot. Elena Volotova (EBU)Przed nami drugi półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. Na scenie w Wiener Stadthalle o dziesięć biletów do finału walczyć będzie siedemnastu wykonawców, w tym reprezentująca nasz kraj Monika Kuszyńska z utworem "In The Name Of Love".


Pierwszy półfinał Eurowizji 2015 za nami!

fot. EBUKilka minut przed godziną 23 poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami widzów i jurorów z dwudziestu krajów, awansowali do finału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015.


Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2015!

fot. Andres Putting, Elena Volotova (EBU)Przed nami pierwszy eurowizyjny wieczór. Punktualnie o godzinie 21 w stolicy Austrii rozpocznie się Pierwszy Półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. O awans do sobotniego finału walczyć będzie szesnastu reprezentantów. Tradycyjnie, dziesięciu z nich otrzyma finałowy bilet, a zdecydują o tym zarówno widzowie, jak i jurorzy.


Za nami pierwsze próby finalistów

"Building Bridges" - hasło przewodnie Eurowizji 2015, fot. EBUW niedzielę, 17 maja na eurowizyjnej scenie po raz pierwszy pojawili się reprezentanci, którzy mają zagwarantowany udział w finale. W tym roku będzie to aż siedem państw: Austria, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy oraz gość specjalny 60. Konkursu Piosenki Eurowizji - Australia.


Pierwsza próba Moniki Kuszyńskiej za nami

Monika Kuszyńska podczas pierwszej próby, fot. Thomas Hanses (EBU)Ostatnią reprezentantką, która pojawiła się czwartego dnia prób na scenie w Wiener Stadthalle była Monika Kuszyńska. Polska reprezentantka do tej pory nie zdradzała swojego pomysłu na konkursowy występ. Zobaczcie jak wyglądała pierwsze prezentacja "In The Name Of Love".


Jak minął czwarty dzień prób?

"Building Bridges" - hasło przewodnie Eurowizji 2015, fot. EBU14 maja punktualnie o 12.00 rozpoczęły się kolejne próby uczestników drugiego półfinału. Na scenie w Wiedniu pojawili się reprezentanci: Izraela, Łotwy, Azerbejdżanu, Islandii, Szwecji, Słowenii, Szwajcarii, Cypru oraz Polski. Jak im poszło?


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.