19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś drugi "polski" półfinał Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska podczas próby generalnej, fot. Elena Volotova (EBU)Przed nami drugi półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. Na scenie w Wiener Stadthalle o dziesięć biletów do finału walczyć będzie siedemnastu wykonawców, w tym reprezentująca nasz kraj Monika Kuszyńska z utworem "In The Name Of Love".

Za nami pierwszy półfinałowy koncert tegorocznej Eurowizji. We wtorek wieczorem poznaliśmy dziesięciu szczęśliwców, których ponownie usłyszymy w sobotnim finale. Dzisiejszego wieczora na wiedeńskiej scenie zaprezentuje się siedemnastu artystów. Kolejność ich prezentacji ustalona została przez organizatorów w taki sposób, aby zapewnić widzów pozytywny odbiór i jednocześnie zwiększyć szanse poszczególnych krajów, ponieważ piosenki podobne do siebie stylistycznie nie będą prezentowane jedna po drugiej.  

Kolejność startowa w drugim półfinale wygląda następująco:

1. LITWA - Monika Linkyte & Vaidas Baumila - This Time
2. IRLANDIA - Molly Sterling - Playing With Numbers
3. SAN MARINO - Michele Perniola & Anita Simoncini - Chain Of Light
4. CZARNOGÓRA - Knez - Adio
5. MALTA - Amber - Warrior
6. NORWEGIA - Morland & Debrah Scarlett - A Monster Like Me
7. PORTUGALIA - Leonor Andrade - Ha Um Mar Que Nos Separa
8. CZECHY - Marta Jandova & Vaclav Noid Barta - Hope Never Dies
9. IZRAEL - Nadav Guedj - Golden Boy
10. ŁOTWA - Aminata - Love Injected
11. AZERBEJDŻAN - Elnur Huseynov - Hour Of The Wolf
12. ISLANDIA - Maria Olafsdottir - Unbroken
13. SZWECJA - Mans Zelmerlowa - Heroes
14. SZWAJCARIA - Melanie Rene - Time To Shine
15. CYPR - Jannis Karajnnis - One Thing I Should Have Done
16. SŁOWENIA - Maraaya - Here For You
17. POLSKA - Monika Kuszyńska - In The Name Of Love

Poza wyżej wymienionymi krajami, głosy w dzisiejszym półfinale oddadzą także jurorzy oraz widzowie z Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Jurorzy swoje punkty przyznali podczas środowej próby generalnej. W skład polskiego jury weszli: Krzysztof Szewczyk (przewodniczący jury, dziennikarz radiowy i telewizyjny), Maria Szabłowska (dziennikarka Polskiego Radia), Michał Wiśniewski (reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2003 i 2006) oraz Donatan & Cleo (reprezentanci Polski podczas ESC 2014).

Wiemy już, że Armenia, Australia, Belgia, Estonia, Francja, Serbia i Wielka Brytania zaprezentują się w pierwszej połowie finałowego koncertu. W drugiej połowie usłyszymy reprezentantów Austrii, Albanii, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Węgier i Włoch. Kto do nich dołączy, dowiemy się dziś wieczorem.

Relację z dzisiejszego półfinału obejrzeć będzie można na antenach TVP 1 oraz TVP Polonia. Transmisja internetowa dostępna na stronach Eurovision.tv oraz YouTube. Start o godzinie 21.00. Ponadto o godzinie 20.25 telewizyjna Jedynka wyemituje drugi odcinek programu "Eurowizyjna rewia gwiazd", w którym prowadzący prezentować będą tegoroczne propozycje konkursowe, a także przypominać historię największego muzycznego święta w Europie.

~Eurovision.tv (rg)

Eurowizja 2015 - Półfinał 2 (Skrót)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.