Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2015!

fot. Andres Putting, Elena Volotova (EBU)Przed nami pierwszy eurowizyjny wieczór. Punktualnie o godzinie 21 w stolicy Austrii rozpocznie się Pierwszy Półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. O awans do sobotniego finału walczyć będzie szesnastu reprezentantów. Tradycyjnie, dziesięciu z nich otrzyma finałowy bilet, a zdecydują o tym zarówno widzowie, jak i jurorzy.

Dzisiejszego wieczora w Wiener Stadthalle zaprezentują się wykonawcy z szesnastu krajów. Podobnie jak w Malmo i Kopenhadze, kolejność prezentacji uczestników nie została ustalona poprzez losowanie. Organizatorzy chcąc zapewnić widzom pozytywny odbiór konkursu i zwiększyć szanse poszczególnych krajów sami ustalili kolejność startową w taki sposób, aby piosenki podobne do siebie stylistycznie, nie były prezentowane jedna po drugiej. Kolejność startowa w pierwszym półfinale wygląda następująco:

1. MOŁDAWIA - Eduard Romaniyta - I Want You Love
2. ARMENIA - Genealogy - Face The Shadow
3. BELGIA - Loïc Nottet - Rhythm Inside
4. HOLANDIA - Trijntje Oosterhuis - Walk Along
5. FINLANDIA - Pertti Kurikan Nimipäivät - Aina mun pitää
6. GRECJA - Maria elena Kiriaku - One Last Breth
7. ESTONIA - Elina Born & Stig Rasta - Goodbye To Yesterday
8. MACEDONIA - Daniel Kajmakoski - Autumn Leaves
9. SERBIA - Bojana Stamenov - Beauty Never Lies
10. WĘGRY - Boggie - Wars For Nothing
11. BIAŁORUŚ - Uzuri & Maimuna - Time
12. ROSJA - Polina Gagarina - A Million Voices
13. DANIA - Ani Social Media - The Way You Are
14. ALBANIA - Elhaida Dani - I'm Alive
15. RUMUNIA - Voltaj - De La Capat (All Over Again)
16. GRUZJA - Nina Sublatti - Warrior

W tym półfinale swoje głosy oddadzą także jurorzy i widzowie z Australii, Austrii, Francji i Hiszpanii.

Pierwszy półfinał otworzy ubiegłoroczna zwycięska piosenka. Conchita po pierwszym refrenie przejdzie w stronę Green Roomu. Przywita widzów i uczestników tegorocznej Eurowizji po czym rozpocznie się defilada reprezentantów w stronę sceny. Przemarszowi uczestników na scenę towarzyszyć będzie motyw muzyczny tegorocznego konkursu. Kiedy już wszyscy znajdą się na scenie, zwyciężczyni z Kopenhagi dokończy swój utwór, po czym przedstawi trzy prowadzące: Alice Tumler, Arabellę Kiesbauer i Mirjam Weichselbraun. Sama Conchita przez wszystkie trzy eurowizyjne wieczory towarzyszyć będzie uczestnikom w Green Roomie.

Relację z dzisiejszego półfinału obejrzeć będzie można na antenach TVP 1 oraz TVP Polonia. Transmisja internetowa dostępna na stronach Eurovision.tv oraz YouTube. Start o godzinie 21.00. Ponadto o godzinie 20.25 telewizyjna Jedynka wyemituje pierwszy odcinek programu "Eurowizyjna rewia gwiazd", w którym prowadzący prezentować będą tegoroczne propozycje konkursowe, a także przypominać historię największego muzycznego święta w Europie.

~Eurovision.tv (rg)

Eurowizja 2015 - Półfinał 1 (Skrót)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.