Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś wielki finał Eurowizji 2014!

Trofeum Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUPrzed nami najważniejszy, eurowizyjny wieczór. W Kopenhadze bój o zwycięstwo toczyć będą artyści z dwudziestu sześciu krajów. Cieszy fakt, że wśród nich usłyszymy także reprezentantów Polski. Kto wygra? Odpowiedź poznamy około północy.


 

Pierwszy półfinał Eurowizji 2014 za nami!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUKilka minut przed godziną 23 poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami widzów i jurorów z dziewiętnastu krajów, awansowali do sobotniego finału 58. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014.


Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2014!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUPrzed nami pierwszy półfinałowy koncert 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014. Na scenie w stolicy Danii zaprezentuje się szesnastu artystów. Tradycyjnie, tylko dziesięć krajów awansuje do sobotniego finału.


Donatan i Cleo reprezentantami Polski!

Donatan i Cleo "My Słowianie" - kadr z klipu25 lutego Telewizja Polska potwierdziła to, co wielu przypuszczało już od dawna. Donatan i Cleo z utworem My Słowianie zostali reprezentantami naszego kraju w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji Kopenhaga 2014.


Coming Home z Malty do Kopenhagi

Firelight, fot. tvm.com.mtGrupa Firelight wybrana została tegorocznym reprezentantem Malty w Konkursie Piosenki Eurowizji. Sędziowie oraz telewidzowie zdecydowali, że maltański zespół w Kopenhadze wykona utwór Coming Home.


Maria Yaremchuk reprezentantką Ukrainy

Maria Yaremchuk, fot. qha.com.uaUkraińscy telewidzowie oraz jurorzy zdecydowali, że reprezentantką ich kraju w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Maria Yaremchuk. Artystka wykona w Kopenhadze utwór zatytułowany Tick-Tock!.


Cheesecake białoruską propozycją w Kopenhadze

TEO, fot. BTRCSpośród czternastu propozycji, które w Mińsku walczyły o bilet do Kopenhagi, najlepsza okazała się piosenka Cheesecake w wykonaniu Teo. Tym samym 31-letni wokalista został reprezentantem Białorusi w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji.


Hersi Matmuja reprezentantką Albanii w Kopenhadze

Hersi Matmuja, fot. facebook.comZwyciężczynią albańskiego Festivali i Këngës i zarazem reprezentantką Albanii w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji została Hersi Matmuja. Piosenkarka z stolicy Danii wykona utwór Zemërimi i një nate (One night’s anger).


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.