19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2014!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUPrzed nami pierwszy półfinałowy koncert 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014. Na scenie w stolicy Danii zaprezentuje się szesnastu artystów. Tradycyjnie, tylko dziesięć krajów awansuje do sobotniego finału.

Udział w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji potwierdziło trzydziestu siedmiu nadawców publicznych. Polska i Portugalia zdecydowały się na powrót do eurowizyjnej rywalizacji. W stawce konkursowej zabraknie natomiast Bułgarii, Chorwacji, Cypru oraz Serbii. Na powrót nie zdecydowały się także Słowacja i Turcja.

W dzisiejszym półfinale udział weźmie szesnastu wykonawców:

 1. ARMENIA – Aram MP3 – Not Alone
 2. ŁOTWA – Aarzemnieki – Cake To Bake
 3. ESTONIA – Tanja – Amazing
 4. SZWECJA – Sanna Nielsen – Undo
 5. ISLANDIA – Pollaponk – No Prejudice
 6. ALBANIA – Hersi – One Night’s Anger
 7. ROSJA – Tolmachevy Sisters – Shine
 8. AZERBEJDŻAN – Dilara Kazimova – Start A Fire
 9. UKRAINA – Mariya Yeremchuk – Tick Tock
 10. BELGIA – Axel Hirosux – Mother
 11. MOŁDAWIA – Cristina Scarlat – Wild Soul
 12. SAN MARINO – Valentina Monetta – Maybe (Forse)
 13. PORTUGALIA – Suzy – Quero set tua
 14. HOLANDIA – The Common Linnets – Calm After the Storm
 15. CZARNOGÓRA – Sergej Ćetković – Moj Svijet
 16. WĘGRY – Andras Kallay Saunders – Running

W tym półfinale, poza wyżej wymienionymi krajami, swoje głosy oddzadzą także widzowie z Danii, Francji oraz Hiszpanii. Widzów zgormadzonych w B&W Hallerne oraz przed telewizorami w całej Europie przywitają Lise Roone, Nikolaj Koppel oraz Pilou Asbaek.  

Koncert półfinałowy rozpocznie się o godzinie 21. W tym roku, po raz pierwszy, półfinał, w którym Polska nie bierze udziału wyemitowany zostanie przez Telewizję Polską. Koncert obejrzeć będzie można w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia.

Skrót (Eurowizja 2014 - Półfinał 1)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.