Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Maria Yaremchuk reprezentantką Ukrainy

Maria Yaremchuk, fot. qha.com.uaUkraińscy telewidzowie oraz jurorzy zdecydowali, że reprezentantką ich kraju w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Maria Yaremchuk. Artystka wykona w Kopenhadze utwór zatytułowany Tick-Tock!.

Wśród walczących o bilet do Danii, nie zabrakło wykonawców, którzy próbowali już swoich sił w preselekcjach. Na scenie w Mińsku pojawili się m.in. Roman Polonsky, który startował w preselekcjach ukraińskich i rosyjskich w 2005 roku, Volodymyr Tkachenko – uczestnik preselekcji z lat 2006, 2010 i 2011, Shanis, która wzięła udział w preselekcjach przed trzema laty czy Victoria Petryk, która w 2008 reprezentowała Ukrainę podczas Junior Eurovision Song Contest.

W finale ukraińskich preselekcji wystąpiło w sumie 20 artystów. Widzowie oraz jurorzy największym zaufaniem obdarzyli Marię Yemerchuk i jej utwór zatytułowany Tick-Tock, do którego piosenkarka sama napisała słowa i muzykę. Autorem choreografii do występu preselekcyjnego był Brytyjczyk, Francisco Gomez. Być może także on będzie reżyserem 3-minutowego spektaklu, który odbędzie się już na eurowizyjnej scenie w stolicy Danii.

Maria Yaremchuck urodziła się 2 marca 1993. W 2012 wzięła udział w programie The Voice of Country, gdzie dotarła do finału. W tym samym roku wzięła udział w konkursie dla młodych muzyków New Wave 2012, w którym zajęła trzecie miejsce.

Przypomnijmy, że Ukraina w ubiegłym roku odniosła ogromny sukces. Zlata Ognevich z utworem Gravity zajęła wysokie trzecie miejsce. Czy Maria powtórzy jej sukces? Odpowiedź już we wtorek, 6 maja podczas pierwszego półfinału 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014.

~Eurovision.tv,
Wikipedia.org

Maria Yaremchuk - Tick-Tock! (Ukraina 2014)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.