19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Maria Yaremchuk reprezentantką Ukrainy

Maria Yaremchuk, fot. qha.com.uaUkraińscy telewidzowie oraz jurorzy zdecydowali, że reprezentantką ich kraju w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Maria Yaremchuk. Artystka wykona w Kopenhadze utwór zatytułowany Tick-Tock!.

Wśród walczących o bilet do Danii, nie zabrakło wykonawców, którzy próbowali już swoich sił w preselekcjach. Na scenie w Mińsku pojawili się m.in. Roman Polonsky, który startował w preselekcjach ukraińskich i rosyjskich w 2005 roku, Volodymyr Tkachenko – uczestnik preselekcji z lat 2006, 2010 i 2011, Shanis, która wzięła udział w preselekcjach przed trzema laty czy Victoria Petryk, która w 2008 reprezentowała Ukrainę podczas Junior Eurovision Song Contest.

W finale ukraińskich preselekcji wystąpiło w sumie 20 artystów. Widzowie oraz jurorzy największym zaufaniem obdarzyli Marię Yemerchuk i jej utwór zatytułowany Tick-Tock, do którego piosenkarka sama napisała słowa i muzykę. Autorem choreografii do występu preselekcyjnego był Brytyjczyk, Francisco Gomez. Być może także on będzie reżyserem 3-minutowego spektaklu, który odbędzie się już na eurowizyjnej scenie w stolicy Danii.

Maria Yaremchuck urodziła się 2 marca 1993. W 2012 wzięła udział w programie The Voice of Country, gdzie dotarła do finału. W tym samym roku wzięła udział w konkursie dla młodych muzyków New Wave 2012, w którym zajęła trzecie miejsce.

Przypomnijmy, że Ukraina w ubiegłym roku odniosła ogromny sukces. Zlata Ognevich z utworem Gravity zajęła wysokie trzecie miejsce. Czy Maria powtórzy jej sukces? Odpowiedź już we wtorek, 6 maja podczas pierwszego półfinału 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014.

~Eurovision.tv,
Wikipedia.org

Maria Yaremchuk - Tick-Tock! (Ukraina 2014)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.