19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś wielki finał Eurowizji 2014!

Trofeum Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUPrzed nami najważniejszy, eurowizyjny wieczór. W Kopenhadze bój o zwycięstwo toczyć będą artyści z dwudziestu sześciu krajów. Cieszy fakt, że wśród nich usłyszymy także reprezentantów Polski. Kto wygra? Odpowiedź poznamy około północy.

Wielka Piątka, czyli Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, dwadzieścia krajów wybranych przez widzów i jurorów w eurowizyjnych półfinałach oraz Dania, która w ubiegłym roku odniosła swoje trzecie w historii zwycięstwo to finałowa stawka, która dzisiejszego wieczora zaprezentuje się milionom widzów w całej Europie.

Usłyszymy ich w następującej kolejności: Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan, Islandia, Norwegia, Rumunia, Armenia, Czarnogóra, POLSKA, Grecja, Austria, Niemcy, Szwecja, Francja, Rosja, Włochy, Słowenia, Finlandia, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry, Malta, Dania, Holandia, San Marino oraz Wielka Brytania.

Tradycyjnie już na ostateczną punktację z każdego kraju składać się będą wyniki głosowania widzów oraz jurorów. Magdalena Tul, Dorota Szpetkowska, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Kasowski oraz Paweł Sztompke to skład polskiego jury. Koncert relacjonować będzie oczywiście Artur Orzech, a wyniki naszego głosowania przekaże Europie Paulina Chylewska.

A my tylko przypominamy, że tegoroczna Eurowizja odbywa się w stolicy Danii dzięki Emmelie de Forest, która utworem Only Teardrops podbiła Europę w maju ubiegłego roku. Gospodarzami dzisiejszego wieczora będą Nikkolaj Koppel, Pilou Asbaek oraz Lise Ronne. Relacja od godziny 21 w telewizyjnej Jedynce, TVP Polonia oraz w Internecie.

Skrót (Eurowizja 2014 - Finał)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.