Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Dziś wielki finał Eurowizji 2014!

Trofeum Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUPrzed nami najważniejszy, eurowizyjny wieczór. W Kopenhadze bój o zwycięstwo toczyć będą artyści z dwudziestu sześciu krajów. Cieszy fakt, że wśród nich usłyszymy także reprezentantów Polski. Kto wygra? Odpowiedź poznamy około północy.

Wielka Piątka, czyli Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, dwadzieścia krajów wybranych przez widzów i jurorów w eurowizyjnych półfinałach oraz Dania, która w ubiegłym roku odniosła swoje trzecie w historii zwycięstwo to finałowa stawka, która dzisiejszego wieczora zaprezentuje się milionom widzów w całej Europie.

Usłyszymy ich w następującej kolejności: Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan, Islandia, Norwegia, Rumunia, Armenia, Czarnogóra, POLSKA, Grecja, Austria, Niemcy, Szwecja, Francja, Rosja, Włochy, Słowenia, Finlandia, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry, Malta, Dania, Holandia, San Marino oraz Wielka Brytania.

Tradycyjnie już na ostateczną punktację z każdego kraju składać się będą wyniki głosowania widzów oraz jurorów. Magdalena Tul, Dorota Szpetkowska, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Kasowski oraz Paweł Sztompke to skład polskiego jury. Koncert relacjonować będzie oczywiście Artur Orzech, a wyniki naszego głosowania przekaże Europie Paulina Chylewska.

A my tylko przypominamy, że tegoroczna Eurowizja odbywa się w stolicy Danii dzięki Emmelie de Forest, która utworem Only Teardrops podbiła Europę w maju ubiegłego roku. Gospodarzami dzisiejszego wieczora będą Nikkolaj Koppel, Pilou Asbaek oraz Lise Ronne. Relacja od godziny 21 w telewizyjnej Jedynce, TVP Polonia oraz w Internecie.

Skrót (Eurowizja 2014 - Finał)


Community Builder Avatar
jantur
Donathan i Cleo, tylko i az 17 miejse. Lepiej niz Niemcy, UK czy biedna elegancja Francja.
Na Cleo głosowali przede wszystkim rodacy za granicą. Na Eurowizje trzeba cos wiecej niz ubijanie masełka i lania wody. Mam nadzieje, Polska nie obrazi sie na Eurowizje na nastepne dwa lata, i za rok dziewczyny wystąpią bez majtek.

0
Community Builder Avatar
klaudia
Donatan i Cleo sjetescie najlepsi glosuje nawas bo Cleo zaspiewala najlepiej poprostu wspanaale slowianie tszymam zawas kciuki pozdrowienia z szwecji :-):-):-):-):-)♡♡♡♡ 09 polsak puss och kram
0
Community Builder Avatar
klaudia
Donatan i Cleo daliszcie czadu poprost musicie wygrac tszymamy zawas kciuki :-):-):-):-)
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.