Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Pierwszy półfinał Eurowizji 2014 za nami!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUKilka minut przed godziną 23 poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami widzów i jurorów z dziewiętnastu krajów, awansowali do sobotniego finału 58. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014.

W pierwszym półfinale tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentowali się artyści z szesnastu krajów w następującej kolejności:

 1. ARMENIA – Aram MP3 – Not Alone
 2. ŁOTWA – Aarzemnieki – Cake To Bake
 3. ESTONIA – Tanja – Amazing
 4. SZWECJA – Sanna Nielsen – Undo
 5. ISLANDIA – Pollaponk – No Prejudice
 6. ALBANIA – Hersi – One Night’s Anger
 7. ROSJA – Tolmachevy Sisters – Shine
 8. AZERBEJDŻAN – Dilara Kazimova – Start A Fire
 9. UKRAINA – Mariya Yeremchuk – Tick Tock
 10. BELGIA – Axel Hirosux – Mother
 11. MOŁDAWIA – Cristina Scarlat – Wild Soul
 12. SAN MARINO – Valentina Monetta – Maybe (Forse)
 13. PORTUGALIA – Suzy – Quero set tua
 14. HOLANDIA – The Common Linnets – Calm After the Storm
 15. CZARNOGÓRA – Sergej Ćetković – Moj Svijet
 16. WĘGRY – Andras Kallay Saunders – Running

Głosowanie widzów rozpoczęło się po zejściu ze sceny ostatniego wykonawcy. Dzisiejszego wieczora swoje głosy oddali także mieszkańcy Danii, Francji oraz Hiszpanii. Tradycyjnie już, tylko dziesięciu artystów awansować mogło do finału.

Europejska publiczność oraz jurorzy zdecydowali, że w sobotnim finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: CZARNOGÓRY, WĘGIER, ROSJI, ARMENII, AZERBEJDŻANU, SAN MARINO, UKRAINY, SZWECJI, HOLANDII oraz ISLANDII.   
    
Kolejne emocje już w czwartek podczas drugiego półfinału. Półfinału, w którym usłyszymy polskich reprezentantów. Start o godzinie 21, a relacja oczywiście w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia.


Community Builder Avatar
mysz.1974
Mnie najbardziej podobała się piosenka z San Marino, również Szwecja, Ukraina, Rosja, Czarnogóra, Węgry, Azerbejdżan, oraz Belgia i Mołdawia, które się niestety nie dostały. Nie wiem co w finale robi Armenia i Islandia - kolejna fanaberia ESC. Koncert mi się podobał. W tym roku jest zdecydowanie lepiej jak w poprzednim. Trzymam kciuki za Słowianki. Pierwsze miejsca w Europie już podbiły, może przełoży się to w końcu na sukces. Nareszcie Konkurs Piosenki Eurowizji z transmisją w Polskiej Telewizji. Pozdrawiam.
0
Community Builder Avatar
jantur
Szkoda troche Alexa i Portugalii. Bo Portugalia nawet pociagnela publicznosc. A biedny pieknie spiewajacy Alex jedzie do mamy.
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.