19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Pierwszy półfinał Eurowizji 2014 za nami!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUKilka minut przed godziną 23 poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami widzów i jurorów z dziewiętnastu krajów, awansowali do sobotniego finału 58. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014.

W pierwszym półfinale tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentowali się artyści z szesnastu krajów w następującej kolejności:

 1. ARMENIA – Aram MP3 – Not Alone
 2. ŁOTWA – Aarzemnieki – Cake To Bake
 3. ESTONIA – Tanja – Amazing
 4. SZWECJA – Sanna Nielsen – Undo
 5. ISLANDIA – Pollaponk – No Prejudice
 6. ALBANIA – Hersi – One Night’s Anger
 7. ROSJA – Tolmachevy Sisters – Shine
 8. AZERBEJDŻAN – Dilara Kazimova – Start A Fire
 9. UKRAINA – Mariya Yeremchuk – Tick Tock
 10. BELGIA – Axel Hirosux – Mother
 11. MOŁDAWIA – Cristina Scarlat – Wild Soul
 12. SAN MARINO – Valentina Monetta – Maybe (Forse)
 13. PORTUGALIA – Suzy – Quero set tua
 14. HOLANDIA – The Common Linnets – Calm After the Storm
 15. CZARNOGÓRA – Sergej Ćetković – Moj Svijet
 16. WĘGRY – Andras Kallay Saunders – Running

Głosowanie widzów rozpoczęło się po zejściu ze sceny ostatniego wykonawcy. Dzisiejszego wieczora swoje głosy oddali także mieszkańcy Danii, Francji oraz Hiszpanii. Tradycyjnie już, tylko dziesięciu artystów awansować mogło do finału.

Europejska publiczność oraz jurorzy zdecydowali, że w sobotnim finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: CZARNOGÓRY, WĘGIER, ROSJI, ARMENII, AZERBEJDŻANU, SAN MARINO, UKRAINY, SZWECJI, HOLANDII oraz ISLANDII.   
    
Kolejne emocje już w czwartek podczas drugiego półfinału. Półfinału, w którym usłyszymy polskich reprezentantów. Start o godzinie 21, a relacja oczywiście w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia.


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.