19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

My Słowianie w finale Eurowizji 2014!!!

Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, fot. EBUZa nami drugi półfinał 59. Konkursu Piosenki Eurowizji – Kopenhaga 2014. Tym samym poznaliśmy wszystkich wykonawców, których ponownie usłyszymy w sobotnim finale.

W dzisiejszym koncercie o udział w finale rywalizowało piętnastu artystów:

 1. Malta – Firelight – Coming Home
 2. Izrael – Mei Finegold – Same Heart
 3. Norwegia – Carl Espen – Silent Storm
 4. Gruzja – The Shin & Mariko – Three Minutes to Earth
 5. POLSKA – Donatan & Cleo – My Słowianie-We Are Slavic
 6. Austria – Conchita Wurst – Rise Like a Phoenix
 7. Litwa – Villija Mataćiunaite – Attention
 8. Finlandia – Softengine – Something Better
 9. Irlandia – Can-Linn feat. Kasey Smith – Heartbeat
 10. Białoruś – Teo – Cheesecake
 11. Macedonia – Tijana – To The Sky
 12. Szwajcaria – Sebalter – Hunter of Stars
 13. Grecja – Freaky Fortune feat. RiskyKidd – Rise Up
 14. Słowenia – Tinkara Kovać – Round and Round
 15. Rumunia – Paula Seling & Ovi – Miracle

Dziesiątkę najlepszych wybrali także widzowie z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch, a więc z krajów, których reprezentanci mają zagwarantowany udział w finale. Wyniki głosowania w poszczególnych krajach to połączenie głosów oddanych za pośrednictwem audiotele oraz głosowania jurorów. W skład polskiego jury weszli: Magdalena Tul, Dorota Szpetkowska, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Kasowski oraz Paweł Sztompke.

Dzisiejszego wieczora do Danii, Krajów Wielkiej Piątki oraz wtorkowych finalistów dołączyli reprezentanci: Szwajcarii, Słowenii, POLSKI, Rumunii, Norwegii, Grecji, Malty, Białorusii, Finlandii oraz Austrii.   

O tym, kto zostanie zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji przekonamy się w najbliższą sobotę. Po zakończeniu finału poznamy także dokładne wyniki głosowania w pierwszym i drugim półfinale. Transmisja koncertu finałowego w sobotę, 10 maja od godz. 21 w telewizyjnej Jedynce oraz TVP Polonia.

 

Donatan & Cleo - My Słowianie - We Are Slavic (Eurowizja 2014 - Półfinał 2)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.