Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook


Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

Piosenka Dla Europy 2007

Polskie preselekcje w roku 2007 ponownie odbyły się pod nazwą "Piosenka dla Europy". Finałowy koncert odbył się 3 lutego tradycyjnie na antenie telewizyjnej Jedynki. Prowadzącymi byli Paulina Chylewska i Artur Orzech. W tym roku zrezygnowano z udziału jury, a więc reprezentanta wybrali tylko widzowie głosujący w systemie audiotele. Nowością było stworzenie greenroomu, do którego co jakiś czas zaglądała kamera.
Do preselekcji zgłoszono 90 utworów. Komisja konkursowa w składzie: Gina Komasa, Piotr Klatt i Zygmunt Kulka zakwalifikowali do finału 10 kompozycji i 5 utworów rezerwowych:

1. Ania Szarmach - Open Your Mind
2. Charizma - Emily
3. Button Hackers - On My Mind
4. Vino - Come In My Heart
5. Mollęda - No Second Chance
6. The Jet Set - Time to party
7. Natasza Urbańska – I Like It Loud
8. Hania Stach – Regroup
9. Mikael Erlandsson – Love In The Air
10. Bikini – Don’t Judge Me

utwory rezerwowe:
1. Lidia – It Must Be Love
2. Zee – All That I Can Be
3. Plastic – Wake Up With Your Music
4. Kabri – Flow Like A Stream
5. Sandra Oldenstam – Your Really Got Me Going

Największe uznanie wśród publiczności zdobyła grupa The Jet Set z utworem "Time to party" i to oni otrzymali bilet do Helsinek.

Podczas preselekcji wyemitowano pierwszy polski występ na Eurowizji. Gościem specjalnym była grupa Wilki, która zaśpiewała swoje największe przeboje. W 2007 roku TVP postanowiła zaprosić do preselekcji tzw. ekspertów wśród których znaleźli się: Jacek Cygan, Grzegorz Skawiński - specjalista w dziedzinie kompozycji, o choreografii opowiadał Augustin Eggurola, a o ubiorze Maciej Zień.

© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.