Alicja Szemplinska

Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Decyzją widzów i jurorów, zwyciężczynią "Szansy na sukces" i tym samym reprezentantką naszego kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została Alicja Szemplińska. Wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona balladę zatytułowaną "Empires".
23 Lut 2020

Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

Krajowe Eliminacje 2004

24 stycznia 2004 roku odbyły się Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004, który tym razem odbywał się w Stambule w Turcji. Transmisja z preselekcji odbyła się na żywo na antenie programu 1 TVP. Do eliminacji zgłoszone zostały 73 kompozycje, z których Komisja Konkursowa wybrała 15 i dodatkowo 5 utworów rezerwowych (tytuły utworów rezerwowych nigdy nie zostały ujawnione).  

W finałowym koncercie zaprezentowali się:
1. Offside "Dreaming about you"
2. Małgorzata Ostrowska "Nie Wierze"
3. Goya "All my senses"
4. Kasia Klich "Let me introduce"
5. Planeta "Easy Money"
6. SiStars "Freedom"
7. Janusz Radek "Pocztówka z Avignon"
8. Golden Life "Labirynth of life"
9. Blue Cafe "Love Song"
10. Łzy "Julia, tak na imię mam"
11. Alicja Janosz "I'm Still alive"
12. Krzysztof Kiliański "Stay"
13. Indigo "Mogę Dziś"
14. Kowalski "Sen Kowalskiego"
15. Marcin Rozynek "Nick of time"

W wyniku głosowania telewidzów zwyciężył utwór "Love Song" grupy Blue Cafe. Drugie miejsce zajęły Łzy, a na trzeciej pozycji znalazł się Marcin Rozynek. Kolejne miejsca to: Alicja Janosz, Janusz Radek, Goya, SiStars, Kasia Klich, Planeta, Krzysztof Kiliański, Golden Life, OffSide, Kowalski, Indig , Małgorzta Ostrowska.

© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.