Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. BNT
Intelligent Music Project

Intelligent Music Project reprezentantem Bułgarii

Utwór "Intention" to tegoroczna propozycja bułgarskiego nadawcy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Turynie piosenkę zaprezentuje grupa Intelligent Music Project.

Utwór "Intention" to tegoroczna propozycja bułgarskiego nadawcy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Turynie piosenkę zaprezentuje grupa Intelligent Music Project.

Tegoroczny sezon eurowizyjny rozpoczęła Bułgaria. Już w połowie września członkowie zespołu Intelligent Music Project na antenie Radia Plovdiv poinformowali, że telewizja BNT wybrała ich na reprezentantów kraju w Eurowizji 2022. Publiczny nadawca bułgarski nie odniósł się wówczas do tych informacji i dopiero 25 listopada oficjalnie potwierdził, że zespół reprezentować będzie Bułgarię w Turynie. 5 grudnia zaprezentowano piosenkę, która wykonana zostanie na eurowizyjnej scenie. Utwór nosi tytuł "Intention", a jego twórcą jest Milen Vrabevski.

To właśnie on w 2010 roku zapoczątkował projekt mający na celu popularyzację kultury i muzyki bułgarskiej. Dwa lata później utworzył zespół, w skład którego wejść mieli znani na rodzimym rynku muzycy rockowi. IMP tworzą: Ronnie Romero, Bisser Ivanov, Slavin Slavcev, Ivo Stefanov, Dimitar Sirakov oraz Stoyan Yankulov. Grupa swój styl muzyczny określa jako rock progresywny. W 2012 światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy zatytułowany "The Power of Mind".

Bułgaria zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku. Niestety, nie udało się wówczas awansować do finału. Podobna sytuacja miała miejsce w Atenach. W 2007 duet Elitsa Todorova i Stoyan Yankoulov uzyskali awans do finału, a ich propozycja "Water" zajęła ostatecznie 5. miejsce. Lata 2008 - 2013 nie przyniosły Bułgarom awansu do finałowej stawki, a w latach 2014 - 2015 BNT postanowiła nie brać udziału w Eurowizji.

Złą passę udało się przełamać w 2016. Poli Genova zajęła 4. miejsce w finale, a rok później za sprawą Kristiana Kostova Bułgaria zajęła drugą lokatę. W Rotterdamie także udało się awansować do finału. Victoria z piosenką "Growing Up Is Getting Old" zakończyła finał na 11. miejscu. Już w maju dowiemy się, czy Intelligent Music Project podbije Europę i odniesie sukces w Turynie.

~eurovision.tv

Intelligent Music Project - Intention (Bułgaria 2022)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.