Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. EBU
Półfinał 1 - Awans do finału

Finał Eurowizji 2021 bez Polski!

Za nami drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Spośród siedemnastu wykonawców, tradycyjnie dziesięciu z nich uzyskało awans do finału. Niestety, o eurowizyjne Grand Prix nie powalczy reprezentant Polski, Rafał Brzozowski.

Podobnie, jak miało to miejsce w pierwszym półfinale, w czwartkowym koncercie także zabrakło jednego z uczestników. W Rotterdam Ahoy nie mogła pojawić się reprezentacja Islandii. Wśród artystów potwierdzono przypadki zakażenia COVID - 19. Zgodnie z protokołem bezpieczeństwa wydanym przez Europejską Unię Nadawców Islandczycy skierowani zostali na izolację. Organizatorzy podjęli decyzję, że widzowie zamiast wcześniej nagranego występu live-on-tape zobaczą występ z próby Islandii zarejestrowany 13 maja.

O dziesięć biletów do wielkiego finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji walczyło siedemnastu wykonawców, którzy zaprezentowali się w następującej kolejności:

 1. San Marino - Senhit ft. Flo Rida - "Adrenalina"
 2. Estonia - Uku Suviste - "The Lucky One"
 3. Czechy - Benny Cristo - "Omaga"
 4. Grecja - Stefania - "Last Dance"
 5. Austria - Vincent Bueno - "Amen"
 6. POLSKA - Rafał - "The Ride"
 7. Mołdawia - Natalia Gordienko - "Sugar"
 8. Islandia - Daði og Gagnamagnið - "10 Years"
 9. Serbia - Hurricane - "Loco Loco"
 10. Gruzja - Tornike Kipiani - "You
 11. Albania - Anxhela Peristeri - "Karma"
 12. Portugalia - The Black Mamba - "Love Is On My Side"
 13. Bułgaria - Victoria - "Growing Up Is Getting Old"
 14. Finlandia - Blind Channel - "Dark Side"
 15. Łotwa - Samanta Tina - "The Moon Is Rising"
 16. Szwajcaria - Gjon's Tears - "Tout l'Univers"
 17. Dania - Fyr & Flamme - "Øve os på hinanden"

W tym półfinale swoje głosy oddali także jurorzy oraz widzowie z Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że jury przyznawało swoją punktację podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w środę, 19 maja. Po zsumowaniu not przyznanych przez profesjonalnych jurorów oraz telewidzów w poszczególnych krajach poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy zdobyli najwyższe noty.

Do finału Eurowizji 2021 awans uzyskali: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja oraz Finlandia.

Kraje te dołączą do Norwegii, Izraela, Rosji, Azerbejdżanu, Malty, Litwy, Cypru, Szwecji, Belgii, Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście Holandii. Ponownie usłyszymy je w sobotnim koncercie, kiedy to walczyć będą o eurowizyjne trofeum.

Gospodarzami dzisiejszego wieczoru byli: Edsilia Rombley, Chantal Janzen, Nikkie de Jager oraz Jan Smit. Drugi półfinał otworzyła piosenkarka Eefje de Visser oraz breakdancer Redo w show zatytułowanym "Forward Unlimited". W czasie głosowania widzów obejrzeć mogliśmy pokaz taneczny zatytułowany "Close Encounter of a Special Kind".

eurovision.tv

Eurowizja 2021 - TOP10 drugiego półfinału


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.