Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. NPO/NOS/AVROTROS Joy Hansson
Scena Konkursu Piosenki Eurowizji 2021

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2021!

Przed nami drugi koncert półfinałowy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. O awans do sobotniego finału walczyć będzie siedemnastu wykonawców, wśród których będzie reprezentant Polski, Rafał Brzozowski.

W Rotterdam Ahoy fizycznie pojawi się szesnaście reprezentacji. Wśród członków islandzkiej ekipy potwierdzono przypadki koronawirusa, a w związku z tym, że dotyczą one samych artystów, nie będą oni mogli pojawić się na eurowizyjnej scenie. Europejska Unia Nadawców poinformowała, że zamiast nagranego wcześniej występu live-on-tape, wyemitowane zostanie nagranie próby Islandii z 13 maja.

Kolejność startowa dzisiejszego półfinału wygląda następująco:

 1. San Marino - Senhit ft. Flo Rida - "Adrenalina"
 2. Estonia - Uku Suviste - "The Lucky One"
 3. Czechy - Benny Cristo - "Omaga"
 4. Grecja - Stefania - "Last Dance"
 5. Austria - Vincent Bueno - "Amen"
 6. POLSKA - Rafał - "The Ride"
 7. Mołdawia - Natalia Gordienko - "Sugar"
 8. Islandia - Daði og Gagnamagnið - "10 Years"
 9. Serbia - Hurricane - "Loco Loco"
 10. Gruzja - Tornike Kipiani - "You
 11. Albania - Anxhela Peristeri - "Karma"
 12. Portugalia - The Black Mamba - "Love Is On My Side"
 13. Bułgaria - Victoria - "Growing Up Is Getting Old"
 14. Finlandia - Blind Channel - "Dark Side"
 15. Łotwa - Samanta Tina - "The Moon Is Rising"
 16. Szwajcaria - Gjon's Tears - "Tout l'Univers"
 17. Dania - Fyr & Flamme - "Øve os på hinanden"

W drugim półfinale głosować będą także jurorzy oraz widzowie z Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Jurorzy z poszczególnych krajów przyznali swoją punktację podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w środę, 19 maja. Gospodarzami wieczoru będą Edsilia Rombley, Chantal Janzen, Nikkie de Jager oraz Jan Smit. Koncert otworzy występ zatytułowany "Forward Unlimited" w wykonaniu piosenkarki Eefje de Visser oraz breakdancera Redo. "Close Encounter of a Special Kind" to pokaz taneczny, który zobaczymy w czasie przerwy na głosowanie widzów.

Przypomnijmy, że kraje Wielkiej Piątki (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy) oraz Holandia mają zagwarantowany udział w finale Eurowizji. We wtorek wieczorem do tego grona dołączyło dziesięciu szczęśliwców: Norwegia, Izrael, Rosja, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja, Belgia i Ukraina. Dziś poznamy kolejnych finalistów i tym samym pełną listę uczestników wielkiego finału Eurowizji 2021.

Transmisję z dzisiejszego koncertu obejrzeć będzie można w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia, a także w oficjalnym serwisie Konkursu Piosenki Eurowizji - eurovision.tv. Start o godzinie 21:00. Po zakończeniu półfinału w Internecie obejrzeć będzie można także konferencję prasową z artystami, którzy uzyskali awans do finału.

eurovision.tv

Eurowizja 2021 - Skrót utworów (Półfinał 2)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.