Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. EBU
Półfinał 1 - Awans do finału

Pierwszy półfinał Eurowizji 2021 za nami!

Za nami pierwszy półfinałowy koncert 65. Konkursu Piosenki Eurowizji - Rotterdam 2021, a to oznacza, że poznaliśmy dziesięciu reprezentantów, którzy w sobotnim finale walczyć będą o Grand Prix.

Good Evening Europe! - na to eurowizyjne powitanie czekaliśmy dwa lata. Dziś tymi słowami przywitali nas z areny Rotterdam Ahoy prowadzący 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. W pierwszym półfinałowym koncercie o bilet do finału walczyło szesnastu wykonawców. Kolejność występów ustalona została przez producentów w taki sposób, aby utwory podobne do siebie stylistycznie nie były prezentowane jeden po drugim. Lista startowa wyglądała następująco:

 1. Litwa - The Roop - "Discoteque"
 2. Słowenia - Ana Soklić - "Amen"
 3. Rosja - Manizha - "Russian Woman"
 4. Szwecja - Tusse - "Voices"
 5. Australia - Montaigne - "Technicolour"
 6. Macedonia Północna - Wasil - "Here I Stand"
 7. Irlandia - Lesley Roy - "Maps"
 8. Cypr - Elena Tsangrinu - "El Diablo"
 9. Norwegia - Tix - "Fallen Angel"
 10. Chorwacja - Albina - "Tick-Tock"
 11. Belgia - Hooverphonic - "The Wrong Place"
 12. Izrael - Eden Alene - "Set Me Free"
 13. Rumunia - Roxen - "Amnesia"
 14. Azerbejdżan - Efendi - "Mata Hari"
 15. Ukraina - Go_A - "Shum"
 16. Malta - Destiny - "Je Me Casse"

Decyzją jurorów oraz widzów do finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji awansowały: Norwegia, Izrael, Rosja, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja, Belgia oraz Ukraina.

W tym półfinale głosowali także Holendrzy, Niemcy oraz Włosi. Przypomnijmy, że jurorzy swoje głosy oddawali podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w poniedziałek wieczorem. Tradycyjnie, dokładne wyniki głosowania opublikowane zostaną przez Europejską Unię Nadawców po zakończeniu sobotniego finału Eurowizji 2021.

Koncert otworzył zwycięzca Eurowizji z Tel Awiwu. Duncan Laurence wykonał utwór "Feel Something". W czasie głosowania widzów na scenie pojawili się piosenkarka Davina Michelle oraz aktorka Thekla Reuten w show zatytułowanym "The Power Of Water". Gospodarzami wieczoru byli: Edsilia Rombley, Chantal Janzen, Nikkie de Jager oraz Jan Smit. Przed nami drugi półfinał, w którym usłyszymy siedemnastu artystów, wśród których będzie reprezentant Polski - Rafał Brzozowski. Tym samym w czwartkowy wieczór poznamy pełny skład finału Eurowizji 2021.

eurovision.tv

Eurowizja 2021 - TOP10 pierwszego półfinału


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.