Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. NPO/NOS/AVROTROS Nathan Reinds
Scena Konkursu Piosenki Eurowizji 2021

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2021!

Przed nami pierwszy półfinałowy koncert 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. O awans do sobotniego finału walczyć będzie szesnastu artystów, z których tradycyjnie dziesięciu usłyszymy ponownie 22 maja.

Na scenie w Rotterdam Ahoy fizycznie pojawi się piętnastu artystów. Montaigne reprezentująca Australię ze względu na bardzo restrykcyjne przepisy obowiązujące w jej kraju nie mogła przylecieć do Holandii. Widzowie obejrzą zapasowy występ, tzw. live-on-tape, nagrany wcześniej w SBS Studios w Sydney.

Producenci tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji ustalili następującą kolejność startową w półfinale:

 1. Litwa: The Roop - "Discotrque"
 2. Słowenia: Ana Soklić - "Amen"
 3. Rosja: Manizha - "Russian Woman"
 4. Szwecja: Tusse - "Voices"
 5. Australia: Montaigne - "Technicolour"
 6. Macedonia Północna: Vasil - "Here I Stand"
 7. Irlandia: Lesley Roy - "Maps"
 8. Cypr: Elena Tsagrinou - "El Diablo"
 9. Norwegia: Tix - "Fallen Angel"
 10. Chorwacja: Albina - "Tock-Tock"
 11. Belgia: Hooverphonic - "The Wrong Place"
 12. Izrael: Eden Alene - "Set Me Free"
 13. Rumunia: Roxen - "Amnesia"
 14. Azerbejdżan: Efendi - "Mata Hari"
 15. Ukraina: Go_A - "Shum"
 16. Malta: Destiny - "Je me casse"

Dzisiejszego wieczora swoje głosy oddadzą także Holendrzy, Niemcy oraz Włosi. Przypomnijmy, że jurorzy z poszczególnych krajów przyznali swoją punktację podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w poniedziałek, 17 maja. Gospodarzami wieczoru będą Edsilia Rombley, Jan Smit, Chantal Janzen oraz Nikkie de Jager. Na scenie usłyszymy także zwycięzcę poprzedniej edycji Eurowizji Duncana Laurence.

Transmisję z dzisiejszego koncertu obejrzeć będzie można w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia, a także w oficjalnym serwisie Konkursu Piosenki Eurowizji - eurovision.tv. Start o godzinie 21:00. Po zakończeniu półfinału w Internecie obejrzeć będzie można także konferencję prasową z artystami, którzy uzyskali awans do finału.

eurovision.tv

Eurowizja 2021 - Skrót utworów (Półfinał 1)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.