Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. Steven Bernhard
Blas Canto

Blas Cantó ponownie w hiszpańskich barwach

"Voy a Quedarme" to tegoroczna propozycja Hiszpanii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Rotterdamie wykona ją Blas Cantó, który ponownie reprezentował będzie swój kraj w największym muzycznym festiwalu na świecie.

Hiszpania to kolejny kraj, który postanowił ponownie dać szansę swojemu ubiegłorocznemu reprezentantowi. Pozostał tylko wybór piosenki, którego dokonać mieli przedstawiciele telewizji RTVE, eksperci z Werner Music Group oraz sam zainteresowany, Blas Cantó. Spośród dziesięciu propozycji wybrano dwie: "Voy a Quedarme" oraz "Memoria". Jak sam wokalista później mówił, to właśnie w tych piosenkach eksperci dostrzegli największy eurowizyjny potencjał. Utwory zaprezentowane zostały podczas specjalnego koncertu "Destino Eurovisión". Zwycięską piosenkę wybrali hiszpańscy widzowie w dwuetapowym głosowaniu. Widzowie zdecydowali, że kompozycją, która pojawi się w Rotterdamie w hiszpańskich barwach będzie "Voy a Quedarme", które zdobyło 58% wszystkich głosów. Utwór wraz z wokalistą stworzyli: Dan Hammond, Leroy Sanchez oraz Dangelo Ortega.

Blas Cantó urodził się 26 października 1991 roku w Ricote. Już jako dziecko uczestniczył w programach muzycznych. W 2004 roku wziął udział w hiszpańskich preselekcjach do Junior Eurovision Song Contest. W latach 2009 - 2016 był jednym z wokalistów boys bandu Auryn, z którym wydał cztery albumy. W 2017 wydał pierwszy solowy singiel zatytułowany "In Your Bed". We wrześniu 2018 światło dzienne ujrzał pierwszy i jak na razie ostatni album wykonawcy "Complicado", który na liście najlepiej sprzedających się albumów w Hiszpanii dotarł do pierwszego miejsca (2018-2019). Na swoim muzycznym koncie ma osiem singli, a najnowszy z nich to właśnie eurowizyjna kompozycja. Wiadomo już, że Blas zaśpiewa w Rotterdamie nową wersję "Voy a Quedarme". Piosenka ma zostać zmodyfikowana i odświeżona, jednak jej nowa odsłona nie zostanie opublikowana przed finałem Eurowizji.

Hiszpania jako kraj należący do tzw. Wielkiej Piątki ma oczywiście zagwarantowany udział w finale Eurowizji. Niestety, podobnie jak Wielka Brytania, w ostatnich latach nie za dobrze radzi sobie w eurowizyjnej rywalizacji. Choć związana jest z konkursem od 1961 roku, to ma na swoim koncie tylko dwa Grand Prix zdobyte w latach 1968 i 1969. Najlepszy wynik hiszpańskich reprezentantów w ostatnich latach to dziesiąte miejsce. Zdobyły je Pastora Soler w 2012 oraz Ruth Lorenzo w 2014 roku. W Tel Awiwie Miki z utworem "La venda" zdobył zaledwie 54 punkty, co przełożyło się na 22. lokatę. Czy w tym roku będzie lepiej? Przekonamy się już w sobotę, 22 maja.

eurovision.tv

Blas Cantó - Voy A Quedarme (Hiszpania 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.