Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. facebook.com/montaignemusic
Montaigne

Montaigne reprezentantką Australii

Reprezentantką Australii w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Montaigne. 26-latka na scenie w Rotterdamie wykona utwór "Technicolour".

Telewizja SBS zdecydowała, że Australię w Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie Montaigne. Wokalistka w ubiegłym roku wygrała program "Australia Decides", dzięki czemu miała wystąpić na scenie w Rotterdamie w maju 2020 roku. Po odwołaniu festiwalu, australijski nadawca zdecydował się dokonać wyboru wewnętrznego i ponownie zaprosić Montaigne do udziału w konkursie. 5 marca opublikowano utwór, który artystka wykona podczas tegorocznej Eurowizji. Będzie nim "Technicolour", które Montaigne skomponowała wspólnie z Davem Hammerem.

Montaigne to pseudonim artystyczny pochodzącej z Sydney, 26-letniej Jessici Alyssi Cerro. W 2014 ukazał się jej pierwszy singiel zatytułowany "I Am Not an End", który promował epkę "Life of Montaigne". Dwa lata później światło dzienne ujrzał jej pierwszy album pt. "Glorious Heights", który odniósł ogromny sukces - płyta dotarła do czwartego miejsca listy najchętniej kupowanych albumów w Australii. W 2019 ukazał się drugi album długogrający wokalistki pt. "Complex". Montaigne jest laureatką prestiżowych australijskich nagród muzycznych: SMAC Award 2014 oraz ARIA Music Award 2016. Artystka swój styl muzyczny określa jako art-pop z elementami indie-pop. Gra także na fortepianie i gitarze akustycznej.

Reprezentant Australii po raz pierwszy pojawił się na eurowizyjnej scenie w 2015 roku. Europejska Unia Nadawców zaprosiła telewizję SBS do udziału w 60. edycji festiwalu odbywającej się w Wiedniu jako gościa specjalnego. Jednocześnie Australii zostało zagwarantowane miejsce w finale. Pierwszym w historii reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji był Guy Sebastian, który z bardzo dobrym wynikiem zakończył finał - zajął piąte miejsce. Podczas konkursu odbywającego się w Sztokholmie, reprezentantka Australii - Dami Im - odniosła ogromny sukces zajmując drugie miejsce, a jej propozycja "Sound Of Silence" stała się ogromny hitem w Europie. W 2019 kraj reprezentowała Kate Miller-Heidke, która długo uchodziła za jedną z faworytek do zdobycia eurowizyjnego Grand Prix. Ostatecznie zajęła 9. miejsce w finale. Już niedługo przekonamy się, jak na scenie w Rotterdamie poradzi sobie Montaigne. Czy Europa pokocha jej "Technicolour"?

eurovision.tv

Montaigne - Technicolour (Australia 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.