Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. Egor Shabanov
Manizha

Manizha reprezentantką Rosji w Rotterdamie

Reprezentantką Rosji w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została pochodząca z Tadżykistanu Manizha Dalerovna Sangin. 29-latka w Rotterdamie powalczy o Grand Prix z utworem "Russian Woman"

Tegoroczny wybór rosyjskiego reprezentanta przez długi okres pozostawał zagadką. Wielu fanów Eurowizji zarówno w Rosji, jak i w całej Europie, przypuszczało, że kraj reprezentować będzie grupa Little Big, która w ubiegłym roku uchodziła za jednego z faworytów do zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zespół poinformował jednak, że nie zdecydował się na ponowny udział w konkursie.

Tym samym rosyjski nadawca zdecydował się na przeprowadzenie preselekcji. Co ciekawe, były to pierwsze selekcje w Rosji od 2012 roku. Channel One nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących zgłoszeń, zasad preselekcji czy sposobu głosowania. Poinformowano tylko, że kanał wyemituje wydarzenie, które wyłoni reprezentanta na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Finał rosyjskich preselekcji odbył się 8 marca, a udział w nim wzięło trzech wykonawców: Manizha z utworem "Russkaya Zhenschina", Therr Maitz z piosenką "Future Is Bright" oraz #2Mashi z kompozycją "Bitter Words". Koncert pod nazwą "Jewrowidenie 2021. Nacjonalnyj otbor" poprowadziła Yana Churikova - dziennikarka muzyczna związana z MTV Russia.

Wyboru reprezentanta dokonali telewidzowie. W głosowaniu trzecie miejsce przypadło grupie Therr Maitz (24,6% głosów). Na drugim miejscu znalazł się zespół #2Masji (35,7% głosów). Miejsce pierwszy przypadło Manizhy, która zdobyła 39,7% głosów. W ten sposób utwór "Russkaya Zhenschina" powalczy w maju o zwycięstwo w Eurowizji.

Manizha Dalerovna Sangin urodziła się 8 lipca 1991 roku w tadżyckim Duszanbe. Kiedy miała trzy lata wraz z rodziną uciekła z Tadżykistanu z powodu wojny domowej. Osiedlili się w Moskwie, gdzie Manizha rozpoczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Uczyła się także wokalu z prywatnymi trenerami. W 2016 wydała pierwszy singiel zatytułowany "I Love Too Much". Rok później ukazał się jej pierwszy album - "Manuscript". W 2018 wydała kolejny krążek pt. "ЯIAM". Wokalistka swój styl muzyczny określa jako połączenie art popu, muzyki etnicznej oraz tzw. białego soulu. Artystka w Rotterdamie wykona swój utwór pod angielskim tytułem "Russian Woman". Sama napisała do niego słowa, a muzykę skomponowali Ori Avni oraz Ori Kaplan.

Rosja związana jest z Konkursem Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Jest krajem, który w ostatnich latach całkiem nieźle radzi sobie w eurowizyjnej rywalizacji. W Tel Awiwie Sergey Lazarev z utworem "Scream" zajął trzecie miejsce. Trzy lata wcześniej ten sam artysta z piosenką "You Are The Only One" w Sztokholmie także zajął trzecią lokatę. Polina Gagarina w 2015 wywalczyła drugie miejsce i taka sama pozycja przypadła Buranovskim Babushkom w 2012. Rosjanie mają na swoim koncie jedno zwycięstwo - Dimy Bilana w 2008 roku. Niebawem przekonamy się, czy do tych dobrych wyników dołączy Manizha. Wokalistka wystąpi w pierwszym półfinale, 18 maja.

eurovision.tv

Manizha - Russian Woman (Rosja 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.