Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. facebook.com/theroopband
The Roop

"Discoteque" litewską propozycją w Eurowizji 2021

Grupa The Roop ponownie wybrana została na reprezentanta Litwy w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji. W Rotterdamie litewskie trio wykona utwór zatytułowany "Discoteque".

Po ogłoszeniu przez Europejską Unię Nadawców decyzji o odwołaniu ubiegłorocznej Eurowizji, grupa The Roop poinformowała, że będzie ponownie ubiegać się o możliwość reprezentowania Litwy w festiwalu.

Do preselekcji zatytułowanych "Pabandom iš naujo!" telewizja LRT zakwalifikowała 21 wykonawców. Sześć propozycji awansowało do ścisłego finału:

  1. The Roop - "Discoteque"
  2. Gebrasy - "Where'd You Wanna Go"
  3. Evita Cololo - "Be Paslapčių"
  4. Voldemars Petersons - "Never Fall For You Again"
  5. Martyna - "Thank You Very Much"
  6. Titas & Benas - "No"

Decyzją widzów i jurorów, Litwę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie utwór "Discoteque", który w Rotterdamie wykona zespół The Roop. Autorami zwycięskiej piosenki są: Ilkka Wirtanen, Kalle Lindroth, Laisvūnas Černovas, Mantas Banišauskas, Robertas Baranauskas oraz Vaidotas Valiukevičius. Trzech ostatnich tworzy trio The Roop, które swój styl muzyczny określa jako mieszankę rocka, pop rocka, soft rocka, dance rocka i indie.

Na rynku muzycznym zadebiutowali singlem "Be Mine" w 2014 roku. Do tej pory wydali trzy albumy. Koncertowali na Łotwie, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i co ciekawe... w Polsce. Ich koncerty odbyły się w Gdańsku i Warszawie. Przed rokiem mieli reprezentować Litwę na Eurowizji z utworem "On Fire".

Litwa debiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji, wraz z Polską, w 1994 roku. Podobnie jak my, różnie radzi sobie w konkursie. Raz jest gorzej, raz jest lepiej. Najlepszy wynik nasi wschodni sąsiedzi odnotowali w Atenach zajmując 6. miejsce. W Tel Awiwie, Jurij Veklenko nie zdołał uzyskać awansu do finału, zajmując 11. pozycję w półfinale. Rok wcześniej, Ieva Zasimauskaitė z utworem "When We’re Old" zajęła w finale 12. miejsce. Od czasu wprowadzenia półfinałów, Litwa najlepiej poradziła sobie w Sztokholmie, gdzie Donny Montell zajął 9. miejsce. Niebawem dowiemy się, jak poradzą sobie tegoroczni reprezentanci tego kraju. Grupa The Roop wystąpi w pierwszym półfinale, 18 maja.

eurovision.tv

The Roop - Discoteque (Litwa 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.