Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. facebook.com/jendrik.sigwart
Jendrik Sigwart

Jendrik Sigwart reprezentantem Niemiec

"I Don't Feel Hate" to tegoroczna propozycja naszych zachodnich sąsiadów w Konursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Rotterdamie wykona ją 27-letni Jendrik Sigwart.

Po odwołaniu Konkursu Piosenki Eurowizji w 2020 roku, niemiecki nadawca publiczny poinformował, że wyboru reprezentanta na kolejny konkurs dokona wewnętrznie. Telewizja NDR zdecydowała, że Ben Dolic, który miał reprezentować Niemców przed rokiem, nie zostanie automatycznie reprezentantem kraju w tym roku. 6 lutego poinformowano, że w niemieckich barwach na scenie w Rotterdamie wystąpi Jendrik Sigwart.

Wokalistka urodził się w 1994 roku w Hamburgu. Jako dziecko pobierał nauki gry na fortepianie i skrzypcach. Od lat pisze własne piosenki, także na swój ulubiony instrument, którym jest... ukulele. Pandemia koronawirusa sprawiła, że podobnie jak większość piosenkarzy, musiał ograniczyć swoją aktywność koncertową. Czas wolny postanowił przeznaczyć na produkcję nowego utworu i ilustrującego go teledysku. W swoich mediach społecznościowych często wspominał, że jego największym marzeniem jest możliwość reprezentowania Niemiec w Eurowizji. Nie przypuszczał jednak, że stanie się to szybciej, niż mu się wydawało.

25 lutego światło dzienne ujrzał utwór "I Don't Feel Hate", który będzie tegoroczną propozycją naszych zachodnich sąsiadów w Konkursie Piosenki Eurowizji. Singiel wydany został przez brytyjsko - niemiecką wytwórnię Polydor należącą do Universal Music Group. Współautorem piosenki jest Christoph Oswald. Szefowa niemieckiej delegacji, Alexandra Wolfslast podkreśla, że "Jendrik jest autentyczny, ma fantastyczną charyzmę i niesamowite walory rozrywkowe, dzięki czemu przekonał do siebie jurorów". Cóż, niebawem dowiemy się, czy pokocha go także Europa.

Niemcy to kolejny kraj będący częścią tzw. Wielkiej Piątki. Dzięki temu niemieccy reprezentanci mają zagwarantowany udział w finale Eurowizji. Na swoim koncie mają tylko dwa zwycięstwa: Nicole z 1982 i Leny z 2010 roku. W ostatnich latach bardzo różnie radzą sobie w konkursie. W latach 2015 i 2016 zajęli ostatnie miejsca w finale. Wszyscy pamiętamy słynne "Germany. I'm sorry. Zero points" z Tel Awiwu, kiedy to duet S!sters nie zdobył ani jednego punktu w głosowaniu telewidzów. Po zwycięstwie w 2010, nasi zachodni sąsiedzi najlepszy wynik odnotowali w Lizbonie. W stolicy Portugalii Michael Schulte z utworem "You Let Me Walk Alone" zajął wysokie, czwarte miejsce. Czy Jendrik odniesie podobny sukces? Przekonamy się już 22 maja.

eurovision.tv

Jendrik - I Don't Feel Hate (Niemcy 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.