Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. eurovision.tv
Barbara Pravi

"Voilà" eurowizyjną propozycją Francji

Barbara Pravi reprezentować będzie Francję w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Rotterdamie artystka wykona utwór zatytułowany "Voilà".

W finale preselekcji "Eurovision France, C'est vous qui décidez!" organizowanym przez telewizję France 2 o możliwość reprezentowania Francji w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji walczyło dwunastu wykonawców. Po pierwszym etapie ośmiu z nich uzyskało awans do ścisłego finału. Zwycięzcę wybrali jurorzy oraz widzowie zgromadzeni przed telewizorami. Jedni i drudzy byli jednomyślni i zdecydowali, że Francję w Rotterdamie reprezentować będzie Barbara Pravi z utworem "Voilà".

Barbara Pravi, a właściwie Barbara Piévic urodziła się 10 kwietnia 1993 roku w Paryżu. Artystka ma korzenie serbsko - irańskie. Muzyczną karierę rozpoczęła w 2014 roku, kiedy to nawiązała współpracę z francuskim muzykiem Julesem Jaconelii oraz wytwórnią Capitol Music France, będącą częścią Universal Music Group. W 2016 zagrała w musicalu "Un été 44", w którym wykonywała utwory napisane przez takie gwiazdy francuskiej sceny, jak Jean-Jacques Goldman, Maxim Le Forestier czy Charles Aznavour. Rok później nagrała debiutancki singiel "Pas grandir". Artystka do tej pory wydała dwa albumy studyjne. W 2018 Barbara "przekwalifikowała" swój styl muzyczny zamieniając popowe brzmienia na tradycyjny, francuski styl chanson.

W takim właśnie stylu utrzymana jest jej eurowizyjna propozycja. "Voilà" skomponowane zostało przez Barbarę przy udziale Elodie Filleul, Igit, Lili Poe oraz Jérémiego Arcacha. Jak przyznała artystka, utwór ten "jest wyrażeniem samej siebie, osoby, która długo pozostawała w cieniu, a teraz ujawnia swoje emocje". Piosenka wykonana zostanie oczywiście w języku francuskim.

Francja związana jest z Konkursem Piosenki Eurowizji od początku jego istnienia. Jest jednym z krajów, obok Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, które należą do tzw. Wielkiej Piątki i mają zagwarantowany udział w finale. Francuzi mają na swoim koncie pięć zwycięstw. Ostatnie z nich miało miejsce w 1977 roku. W ostatnich latach reprezentanci tego kraju plasowali się poza pierwszą dziesiątką. Czy w tym roku będzie lepiej? Na to pytanie odpowiedź poznamy w finale Eurowizji 2021, który odbędzie się 22 maja.

eurovision.tv
eurovidionworld.com

Barbara Pravi - Voilà (Francja 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.