Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. Julien Carbuccia
Tom Leeb

"The Best In Me" propozycją Francji

Tegorocznym reprezentantem Francji w Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Tom Leeb. Francuz na scenie w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "The Best In Me".

Francuski nadawca publiczny - France 2 - postanowił zrezygnować z preselekcji "Destination Eurovision" i wybrać reprezentanta swojego kraju wewnętrznie. W połowie stycznia France 2 ogłosiła, że reprezentantem Francji w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Tom Leeb. Jednocześnie stacja ogłosiła otwarty konkurs dla twórców na napisanie piosenki dla swojego reprezentanta.

16 lutego poinformowano, że Tom Leeb wykona utwór "The Best In Me". Słowa piosenki, która wykonana zostanie w wersji francusko - angielskiej, Tom Leeb napisał wraz Johnem Lundvikiem (reprezentant Szwecji w Eurowizji 2019), Amirem Haddadem (reprezentant Francji w Eurowizji 2016) oraz Leą Ivanne. Muzykę do utworu skomponowali: Thomas G:son (autor m.in. eurowizyjnych propozycji Szwecji w 2006, Norwegii w 2007, Danii w 2010, Hiszpanii w 2012 i 2015, Gruzji w 2013 i 2015, czy Cypru w 2016 i 2017) oraz Peter Boström, który skomponował eurowizyjną propozycję Szwecji w 2011 i Norwegii w 2012. Ponadto panowie wspólnie skomponowali "Euphorię", która dała Szwecji zwycięstwo w Baku.

A kim jest tegoroczny reprezentant Francji? Tom Leeb urodził się w 1989 roku. Jest synem znanego aktora komediowego Michela Leeba. Tom jako aktor teatralny zadebiutował na deskach Théâtre de Paris w sztuce "Madame Doubtfire". Do tej pory wystąpił w 20 filmach i serialach. W 2018 wydał swój pierwszy minialbum, a rok później światło dziennie ujrzał jego pierwszy album studyjny zatytułowany "Recollection" promowany singlem "Are We Too Late", który odniósł we Francji ogromny sukces.

Francja związana jest z Konkursem Piosenki Eurowizji od samego początku. Na swoim koncie ma pięć zwycięstw - ostatnie w 1977 roku. Francuzi różnie radzą sobie w Eurowizji. Ubiegłoroczny reprezentant Bilal Hassani zajął 16. miejsce. Jeden z większych sukcesów Francja odniosła w Sztokholmie, kiedy to Amir Haddad zajął 6. miejsce, a jego muzyczna propozycja "J’ai cherché" stała się wielkim przebojem. Francja jako kraj z tzw. Wielkiej Piątki ma oczywiście zagwarantowany udział w finale. Już 16 maja przekonamy się, czy wybór wewnętrzny okazał się strzałem w dziesiątkę i czy Francuzi odniosą sukces na Eurowizji.

~eurovision.tv

Tom Leeb - The Best In Me (Francja 2020)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.