Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. theroop.com
The Roop

"On Fire" propozycją Litwy w Rotterdamie

W sobotę, 15 lutego poznaliśmy zwycięzcę "Pabandom iš naujo!" - litewskich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Decyzją widzów i jurorów, Litwę w Rotterdamie reprezentować będzie grupa The Roop z utworem "On Fire".

Wielki finał "Pabandom iš naujo!" poprzedziły dwa koncerty półfinałowe. Z każdego półfinału awansowały cztery propozycje, tworząc w ten sposób listę startową koncertu finałowego, która przedstawiała się następująco:

  1. Aistė Pilvelytė – "Unbreakable"
  2. Rūta Loop – "We Came From The Sun"
  3. KaYra – "Alligator"
  4. Monika Marija – "If I Leave"
  5. MEANDI – "Drip"
  6. The Roop – "On Fire"
  7. The Backs – "Fully"
  8. Monique – "Make Me Human"

Zwycięzcę wybrali jurorzy oraz telewidzowie w stosunku głosów 50:50 oddając swoje noty według eurowizyjnej skali od 1 do 8, 10 i 12 punktów. Zdecydowanym faworytem okazał się zespół The Roop, który zdobył najwyższe noty zapisując na swoim koncie 24 punkty. Miejsce drugie przypadło Monique, która zdobyła 20 punktów. Na trzecim miejscu, z dorobkiem 15 punktów uplasowała się Monika Marija.

Trio The Roop tworzą: Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas oraz Mantas Banišauskas. Swój styl muzyczny określają jako mieszankę: rocka, pop rocka, soft rocka, dance rocka i indie. Na rynku muzycznym zadebiutowali singlem "Be Mine" w 2014 roku. Do tej pory wydali trzy albumy. Koncertowali na Łotwie, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i co ciekawe... w Polsce. Ich koncerty odbyły się w Gdańsku i Warszawie.

Litwa debiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji, wraz z Polską, w 1994 roku. Podobnie jak my, różnie radzi sobie w konkursie. Raz jest gorzej, raz jest lepiej. Najlepszy wynik nasi wschodni sąsiedzi odnotowali w Atenach zajmując 6. miejsce. W Tel Awiwie, Jurij Veklenko nie zdołał uzyskać awansu do finału, zajmując 11. pozycję w półfinale. Rok wcześniej, Ieva Zasimauskaitė z utworem "When We’re Old" zajęła w finale 12. miejsce. Od czasu wprowadzenia półfinałów, Litwa najlepiej poradziła sobie w Sztokholmie, gdzie Donny Montell zajął 9. miejsce. Niebawem dowiemy się, jak poradzą sobie tegoroczni reprezentanci tego kraju, którzy zaprezentują się w pierwszej połowie pierwszego półfinału.

~eurovision.tv
~theroop.com

The Roop – On Fire (Litwa 2020)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.