Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021
fot. facebook.com/AthenaManoukian
Anetha Manoukian

Athena Manoukian reprezentantką Armenii

W sobotni wieczór, 15 lutego, poznaliśmy tegoroczną reprezentantkę Armenii. Bilet na eurowizyjną scenę zdobyła Athena Manoukian, która podczas zbliżającego się Konkursu Piosenki Eurowizji wykona utwór zatytułowany "Chains on You".

W finale "Depi Evratesil 2020" - armeńskich preselekcji do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie zmierzyło się dwunastu artystów:

 1. Agop – "Butterflies"
 2. Karina EVN - "Why?"
 3. Hayk Music - "What Is To Be In Love"
 4. ERNA - "Life Faces"
 5. Eva Rida - "No Love"
 6. Athena Manoukian - "Chains On You"
 7. Gabriel Jeeg - "It’s Your Turn"
 8. Sergey & Nikolay Harutyunov - "Ha, Take a Step"
 9. Miriam Baghdasaryan - "Run Away"
 10. Vladimir Arzumanyan - "What’s Going On Mama"
 11. Arthur Aleq - "Heaven"
 12. TOKIONINE - "Save Me"

Zwycięzcę wybrali telewidzowie, międzynarodowe jury oraz jury ormiańskiego nadawcy publicznego w równym stosunku głosów 33,3%. Zarówno w głosowaniu międzynarodowych jurorów, jak i jurorów telewizji publicznej AMPTV najlepsza okazała się Athena Manoukian.

W głosowaniu telewidzów zwyciężył Vladimir Arzumanyan, zaś Athena zajęła dopiero trzecie miejsce. Po zsumowaniu wyników z trzech głosowań, niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Athena Manoukian i to ona reprezentować będzie Armenię w Eurowizji 2020. Na scenie w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "Chains On You", którego współkompozytorem jest DJ Paco.

Athena Manoukian jest 25-letnią piosenkarką i autorką tekstów pochodzenia grecko - ormiańskiego. W wieku 14 lat wzięła udział w greckich preselekcjach do Junior Eurovision Song Contest 2008, gdzie zajęła odległe siódme miejsce. W 2011 wydała swój pierwszy singiel zatytułowany "Party Like A Freak". Teledysk do utworu zyskał ponad milion odsłon w serwisie YouTube i zdobył dwie nominacje do nagrody Video Music Award. W latach 2015 i 2016 brano ją pod uwagę, jako potencjalną reprezentantkę Armenii w Eurowizji. Za singiel "Xo" zdobyła w 2015 nagrodę Armenian Pulse Music Awards, a rok później wygrała European Song Contest. W obydwu przypadkach "Xo" zwyciężyło w kategorii Best English Song.

Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku. Pierwszy eurowizyjny sukces nadszedł w 2008, kiedy to Sirusho zajęła czwarte miejsce, a jej muzyczną propozycję "Qélé, Qélé" pokochała Europa, dzięki czemu wokalistka otrzymała Nagrodę im. Marcela Bezençona w kategorii Fan Award. Czwarte miejsce zajął także Aram Mp3 w Kopenhadze. Są to najlepsze wyniki Armenii w Eurowizji. W latach 2018-2019 Ormianom nie udało się awansować do finału. Czy Athena przerwie złą passę? Dowiemy się już 14 maja podczas drugiego półfinału.

~eurovision.tv

Athena Manoukian - Chains On You (Armenia 2020)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.