Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. RAI
Diodato

Diodato reprezentantem Włoch!

Zwycięzcą 70. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo i tym samym reprezentantem Włoch w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji został Diodato. Wokalistka na scenie w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "Fai rumore".

O bilet na eurowizyjną scenę, w finale jubileuszowej edycji festiwalu w San Remo walczyło 23 artystów. Wśród nich znaleźli się poprzedni reprezentanci Włoch w Eurowizji. Jednym z nich był Raphael Gualazzi, który w 2011 roku wywalczył dla swojego kraju 2. miejsce. Innym znanym nam uczestnikiem był Francesco Gabbani, który w 2017 uchodził za jednego z faworytów do zwycięstwa w Eurowizji. Ostatecznie zajął 6. miejsce.

Pełna lista startowa wyglądała następująco:

 1. Diodato - "Fai rumore"
 2. Francesco Gabbani – "Viceversa"
 3. PInguini Tattici Nucleari - "Ringo Starr"
 4. Le Vibrazioni – "Dov’è"
 5. Piero Pelù - "Gigante"
 6. Tosca - "Ho amato tutto"
 7. Elodie – "Andromeda"
 8. Achille Lauro – "Me ne frego"
 9. Irene Grandi - "Finalmente io"
 10. Rancore – "Eden"
 11. Raphael Gualazzi - "Carioca"
 12. Levante – "Tikibombom"
 13. Anastasio – "Rosso di rabbia"
 14. Alberto Urso – "Il sole ad est"
 15. Marco Masini – "Il confronto"
 16. Paolo Jannacci – "Voglio parlarti adesso"
 17. Rita Pavone – "Niente (Resilienza 74)"
 18. Michele Zarrillo – "Nell’estasi e nel fango"
 19. Enrico Nigiotti – "Baciami adesso"
 20. Giordana Angi – "Come mia madre"
 21. Elettra Lamborghini – "Musica (e il resto scompare)"
 22. Junior Cally – "No grazie"
 23. Riki – "Lo sappiamo entrambi"

Zwycięzcą festiwalu i tym samym reprezentantem Włoch w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji został Diodato. 39-letni wokalista zadebiutował na rynku muzycznym w 2007 roku wydając autorski minialbum. Od tego czasu wydał cztery albumy studyjne. Premiera ostatniego, zatytułowanego "Che vita meravigliosa" odbyła się 14 lutego 2020. Diodato w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "Fai rumore", który skomponował w duecie z Edwynem Robertsem.

Włochy jako kraj z tzw. Wielkiej Piątki mają zagwarantowany udział w finale. Kraj ten powrócił do eurowizyjnej rywalizacji w 2011 roku po 13-letniej przerwie. Od tego czasu, poza dwoma wyjątkami w latach 2014 i 2016, Włosi bez problemu zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce. Mahmood w ubiegłym roku zajął 2. miejsce zdobywając 472 punkty. Czy Dodiato będzie w stanie powtórzyć ten sukces? Przekonamy się 16 maja podczas finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

~eurovision.tv

Diodato - Fai rumore (Włochy 2020)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.