Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. SBS
Montaigne

"Don't Break Me" propozycją Australii

Montaigne została tegoroczną reprezentantką Australii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zwyciężczyni finału "Australia Decides", na scenie w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "Don't Break Me".

 W finale australijskich preselekcji zatytułowanych "Australia Decides" o bilet na Eurowizję 2020 walczyło 10 wykonawców:

  1. Casey Donovan z piosenką "Proud"
  2. Mitch Tambo z utworem "Together"
  3. iOTA z piosenką "Life"
  4. Diana Rouvas z kompozycją "Can We Make Heaven"
  5. Jordan-Ravi z "Pushing Stars"
  6. Jak Vidgen z utworem "I Am King I Am Queen"
  7. Vanessa Amorosi z propozycją "Lesson of Love"
  8. Montaigne z piosenką "Don't Break Me"
  9. Didirri z "RawStuff"
  10. Jaguar Jonze z utworem "Rabbit Hole"

W finale australijskich preselekcji pojawili się także goście specjalni: Måns Zelmerlöw, Dami Im (reprezentantka Australii w 2016), Kate Miller - Heidke (reprezentantka Australii w 2019) oraz Jordan Anthony (reprezentant Australii w Eurowizji Junior 2019).

Zwycięzcę "Australia Decides" wybierali widzowie oraz jury. W głosowaniu jury najwięcej punktów zdobyła Montaigne. Widzowie postawili zaś na Casey Donovan, jednak nie zdołała ona uzyskać na tyle dużej liczby punktów, aby pokonać Montaigne. W ten sposób utwór "Don't Break Me" został propozycją Australii na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Montaigne to pseudonim artystyczny urodzonej w 1995 roku Jessici Alyssi Cerro. Wokalistka swoją karierę rozpoczęła w 2014 wydaniem singla "I Am Not an End". Na swoim koncie ma jeden minialbum oraz dwa albumy studyjne. Jej pierwszy długogrający krążek zatytułowany "Glorious Heights" dotarł do 4. miejsca listy najchętniej kupowanych płyt w Australii.

Australia zadebiutowała w Eurowizji w 2015 roku. Debiutując jako gość specjalny miała zagwarantowany udział w finale w Wiedniu. Pierwszy reprezentant tego kraju zajął wówczas 5. miejsce. Rok później Australijczycy odnieśli ogromny sukces. Dami Im z piosenką "Sound Of Silence", która stała się wielkim hitem, zajęła 2. miejsce. W ubiegłym roku Australia zajęła w finale 9. pozycję. W Rotterdamie, reprezentantka tego kraju wystąpi w pierwszym półfinale.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że Australia nie jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców, tylko członkiem stowarzyszonym. W przypadku zwycięstwa nie będzie mogła organizować Eurowizji. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to EBU zdecyduje, który kraj będzie gospodarzem kolejnego konkursu.

~eurovision.tv

Montaigne - Don't Break Me (Australia 2020)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.