Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2018!

Próba generalna reprezentantów Polski, fot. Andres PuttingPrzed nami kolejny eurowizyjny wieczór. Na scenie w Altice Arenie o awans do sobotniego finału walczyć będzie osiemnastu wykonawców, w tym reprezentanci Polski Gromee i Lukas Meijer z utworem Light Me Up.

Za nami pierwszy półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. We wtorek poznaliśmy dziesiątkę wykonawców, którzy uzyskali awans do sobotniego finału. W Altice Arenie ponownie spotkamy się z reprezentantami: Albanii, Czech, Litwy, Izraela, Estonii, Bułgarii, Austrii, Finlandii, Irlandii oraz Cypru. Dziś wieczorem dowiemy się, kto do nich dołączy.

Kolejność startowa drugiego półfinału wygląda następująco:

1.    Norwegia – Alexander Rybak – That’s How You Write A Song
2.    Rumunia – The Humans – Goodbye
3.    Serbia – Sanja Ilić i Balkanika – Nova Deca
4.    San Marino – Jessika i Jennifer Brening – Who We Are
5.    Dania – Rasmussen – Higher Ground
6.    Rosja – Yulia Samoylova – I Won’t Break
7.    Mołdawia – DoReDos – My Lucky Day
8.    Holandia – Waylon – Outlaw in ‘Em
9.    Australia – Jessica Mauboy – We Got Love
10.    Gruzja – Ethno-Jazz Band Iriao – For You
11.    POLSKA – Gromee i Lukas Meijer – Light Me Up
12.    Malta – Christabelle – Taboo
13.    Węgry – AWS – Viszlat Nyar
14.    Łotwa – Laura Rizzotto – Funny Girl
15.    Szwecja – Benjamin Ingrosso – Dance You Off
16.    Czarnogóra – Vanja Radovanović – Inje
17.    Słowenia – Lea Sirk – Hvala, ne!
18.    Ukraina – Melovin – Under The Ladder

Wczoraj wieczorem w Lizbonie odbyła się druga próba generalna, podczas której swoje głosy oddali jurorzy. Do not jurorskich doliczone zostaną dzisiaj głosy oddane przez widzów i po zsumowaniu wyników obydwu głosowań poznamy dziesiątką najlepszych artystów, którzy awansują do finału. Skład polskiego jury to: Dorota Szpetkowska, Michał Szpak, Natalia Szroeder, Michał Grott i Sławomir Uniatowski.

Po zakończeniu drugiego półfinału powinniśmy poznać kolejność startową w finale, która oczywiście ustalona zostanie przez organizatorów. Na chwilę obecną wiadomo, że w pierwszej połowie finału zaprezentują się: Portugalia, Albania, Austria, Estonia, Francja, Niemcy, Litwa, Hiszpania oraz Wiela Brytania. Natomiast Bułgaria, Cypr, Czechy, Finlandia, Irlandia, Izrael i Włochy wystąpią w drugiej połowie finału.

Transmisję drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018 obejrzeć można oczywiście w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia, a także na oficjalnej stronie konkursu – Eurovision.tv. Start o godzinie 21.00.

~(r.g)

Eurowizja 2018 - Pófinał 2 (Skrót propozycji)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.