Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2018!

Próba generalna reprezentantów Polski, fot. Andres PuttingPrzed nami kolejny eurowizyjny wieczór. Na scenie w Altice Arenie o awans do sobotniego finału walczyć będzie osiemnastu wykonawców, w tym reprezentanci Polski Gromee i Lukas Meijer z utworem Light Me Up.

Za nami pierwszy półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. We wtorek poznaliśmy dziesiątkę wykonawców, którzy uzyskali awans do sobotniego finału. W Altice Arenie ponownie spotkamy się z reprezentantami: Albanii, Czech, Litwy, Izraela, Estonii, Bułgarii, Austrii, Finlandii, Irlandii oraz Cypru. Dziś wieczorem dowiemy się, kto do nich dołączy.

Kolejność startowa drugiego półfinału wygląda następująco:

1.    Norwegia – Alexander Rybak – That’s How You Write A Song
2.    Rumunia – The Humans – Goodbye
3.    Serbia – Sanja Ilić i Balkanika – Nova Deca
4.    San Marino – Jessika i Jennifer Brening – Who We Are
5.    Dania – Rasmussen – Higher Ground
6.    Rosja – Yulia Samoylova – I Won’t Break
7.    Mołdawia – DoReDos – My Lucky Day
8.    Holandia – Waylon – Outlaw in ‘Em
9.    Australia – Jessica Mauboy – We Got Love
10.    Gruzja – Ethno-Jazz Band Iriao – For You
11.    POLSKA – Gromee i Lukas Meijer – Light Me Up
12.    Malta – Christabelle – Taboo
13.    Węgry – AWS – Viszlat Nyar
14.    Łotwa – Laura Rizzotto – Funny Girl
15.    Szwecja – Benjamin Ingrosso – Dance You Off
16.    Czarnogóra – Vanja Radovanović – Inje
17.    Słowenia – Lea Sirk – Hvala, ne!
18.    Ukraina – Melovin – Under The Ladder

Wczoraj wieczorem w Lizbonie odbyła się druga próba generalna, podczas której swoje głosy oddali jurorzy. Do not jurorskich doliczone zostaną dzisiaj głosy oddane przez widzów i po zsumowaniu wyników obydwu głosowań poznamy dziesiątką najlepszych artystów, którzy awansują do finału. Skład polskiego jury to: Dorota Szpetkowska, Michał Szpak, Natalia Szroeder, Michał Grott i Sławomir Uniatowski.

Po zakończeniu drugiego półfinału powinniśmy poznać kolejność startową w finale, która oczywiście ustalona zostanie przez organizatorów. Na chwilę obecną wiadomo, że w pierwszej połowie finału zaprezentują się: Portugalia, Albania, Austria, Estonia, Francja, Niemcy, Litwa, Hiszpania oraz Wiela Brytania. Natomiast Bułgaria, Cypr, Czechy, Finlandia, Irlandia, Izrael i Włochy wystąpią w drugiej połowie finału.

Transmisję drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018 obejrzeć można oczywiście w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia, a także na oficjalnej stronie konkursu – Eurovision.tv. Start o godzinie 21.00.

~(r.g)

Eurowizja 2018 - Pófinał 2 (Skrót propozycji)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.