Alicja Szemplinska

Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Decyzją widzów i jurorów, zwyciężczynią "Szansy na sukces" i tym samym reprezentantką naszego kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została Alicja Szemplińska. Wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona balladę zatytułowaną "Empires".
23 Lut 2020

Pierwszy półfinał Eurowizji 2018 za nami!

fot. EBUKilkanaście minut temu zakończył się pierwszy półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Spośród dziewiętnastu wykonawców, jurorzy oraz widzowie wybrali dziesięcioro, z którymi ponownie spotkamy się w sobotnim finale. Do kogo uśmiechnęło się szczęście?

Punktualnie o godzinie 21.00 czasu europejskiego w stolicy Portugalii rozpoczął się największy festiwal muzyczny na świecie. Dzisiejszego wieczora na eurowizyjnej scenie w Altice Arenie zaprezentowało się 19 artystów w następującej kolejności:

1.    Azerbejdżan – Aisel – X My Heart
2.    Islandia – Ari Ólafsson – Our Choice
3.    Albania – Eugent Bushpepa – Mall
4.    Belgia – Sennek – A Matter Of Time
5.    Czechy – Mikolas Josef – Lie To Me
6.    Litwa – Ieva Zasimauskaite – When We’re Old
7.    Izrael – Netta – Toy
8.    Białoruś – Alekseev – Forever
9.    Estonia – Elina Nechayeva – La Forza
10.    Bułgaria – Equinox – Bones
11.    Macedonia – Eye Cue – Lost And Found
12.    Chorwacja – Franka – Crazy
13.    Austria – Cesar Sampson – Nobody But You
14.    Grecja – Yianna Terzi – Oniro Mou
15.    Finlandia – Saara Aalto – Monsters
16.    Armenia – Sevak Khanagyan – Qami
17.    Szwajcaria – ZiBBZ – Stones
18.    Irlandia – Ryan O’Shaughnessy – Together
19.    Cypr – Eleni Foureira – Fuego

Tradycyjnie, tylko dziesięć krajów mogło otrzymać upragniony bilet do finału. Tego wieczora swoje głosy oddali także mieszkańcy Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Decyzją europejskich widzów i jurorów w finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: Austrii, Estonii, Cypru, Litwy, Izraela, Czech, Bułgarii, Albanii, Finlandii oraz Irlandii.

Kolejne eurowizyjne emocje czekają na nas w czwartek. Wtedy to o awans do finału walczyć będą reprezentanci Polski, a także Norwegii, Rumunii, Serbii, San Marino, Danii, Rosji, Mołdawii, Holandii, Australii, Gruzji, Malty, Węgier, Łotwy, Szwecji, Czarnogóry, Słowenii oraz Ukrainy.

~(r.g)

Eurowizja 2018 - Pófinał 1


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.