Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Pierwszy półfinał Eurowizji 2018 za nami!

fot. EBUKilkanaście minut temu zakończył się pierwszy półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Spośród dziewiętnastu wykonawców, jurorzy oraz widzowie wybrali dziesięcioro, z którymi ponownie spotkamy się w sobotnim finale. Do kogo uśmiechnęło się szczęście?

Punktualnie o godzinie 21.00 czasu europejskiego w stolicy Portugalii rozpoczął się największy festiwal muzyczny na świecie. Dzisiejszego wieczora na eurowizyjnej scenie w Altice Arenie zaprezentowało się 19 artystów w następującej kolejności:

1.    Azerbejdżan – Aisel – X My Heart
2.    Islandia – Ari Ólafsson – Our Choice
3.    Albania – Eugent Bushpepa – Mall
4.    Belgia – Sennek – A Matter Of Time
5.    Czechy – Mikolas Josef – Lie To Me
6.    Litwa – Ieva Zasimauskaite – When We’re Old
7.    Izrael – Netta – Toy
8.    Białoruś – Alekseev – Forever
9.    Estonia – Elina Nechayeva – La Forza
10.    Bułgaria – Equinox – Bones
11.    Macedonia – Eye Cue – Lost And Found
12.    Chorwacja – Franka – Crazy
13.    Austria – Cesar Sampson – Nobody But You
14.    Grecja – Yianna Terzi – Oniro Mou
15.    Finlandia – Saara Aalto – Monsters
16.    Armenia – Sevak Khanagyan – Qami
17.    Szwajcaria – ZiBBZ – Stones
18.    Irlandia – Ryan O’Shaughnessy – Together
19.    Cypr – Eleni Foureira – Fuego

Tradycyjnie, tylko dziesięć krajów mogło otrzymać upragniony bilet do finału. Tego wieczora swoje głosy oddali także mieszkańcy Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Decyzją europejskich widzów i jurorów w finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: Austrii, Estonii, Cypru, Litwy, Izraela, Czech, Bułgarii, Albanii, Finlandii oraz Irlandii.

Kolejne eurowizyjne emocje czekają na nas w czwartek. Wtedy to o awans do finału walczyć będą reprezentanci Polski, a także Norwegii, Rumunii, Serbii, San Marino, Danii, Rosji, Mołdawii, Holandii, Australii, Gruzji, Malty, Węgier, Łotwy, Szwecji, Czarnogóry, Słowenii oraz Ukrainy.

~(r.g)

Eurowizja 2018 - Pófinał 1


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.