Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2018!

fot. Thomas HansesPrzed nami 63. Konkurs Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. O godzinie 21.00 na eurowizyjnej scenie w stolicy Portugalii muzyczną rywalizację rozpocznie 19 krajów. Tradycyjnie, tylko 10 z nich uzyska awans do sobotniego finału.

W kwietniu Europejska Unia Nadawców oraz portugalski nadawca publiczny ustalili kolejność startową dzisiejszego półfinału. Przypomnijmy tylko, że kolejność ustalana jest w taki sposób, aby piosenki podobne do siebie stylistycznie nie były prezentowane jedna po drugiej. Wykonawcom ma to zapewnić większe szanse na awans do finału, a widzom lepszy komfort odbioru całego widowiska. Kolejność startowa pierwszego półfinału wygląda następująco:

1.    Azerbejdżan – Aisel – X My Heart
2.    Islandia – Ari Ólafsson – Our Choice
3.    Albania – Eugent Bushpepa – Mall
4.    Belgia – Sennek – A Matter Of Time
5.    Czechy – Mikolas Josef – Lie To Me
6.    Litwa – Ieva Zasimauskaite – When We’re Old
7.    Izrael – Netta – Toy
8.    Białoruś – Alekseev – Forever
9.    Estonia – Elina Nechayeva – La Forza
10.    Bułgaria – Equinox – Bones
11.    Macedonia – Eye Cue – Lost And Found
12.    Chorwacja – Franka – Crazy
13.    Austria – Cesar Sampson – Nobody But You
14.    Grecja – Yianna Terzi – Oniro Mou
15.    Finlandia – Saara Aalto – Monsters
16.    Armenia – Sevak Khanagyan – Qami
17.    Szwajcaria – ZiBBZ – Stones
18.    Irlandia – Ryan O’Shaughnessy – Together
19.    Cypr – Eleni Foureira – Fuego

Dzisiejszego wieczora swoje głosy oddadzą także widzowie z Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Jurorzy w poszczególnych krajach oddali swoje głosy podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w poniedziałek, 7 maja. Głosy jurorskie zsumowane zostaną z wynikami głosowania widzów podczas dzisiejszego wieczora i w ten sposób poznamy najlepszą dziesiątkę wykonawców, którzy awansują do finału. Zgodnie z tradycją, nazwy tych krajów wymienione zostaną w kolejności losowej, a dokładne wyniki półfinałów poznamy po zakończeniu finału Eurowizji 2018.

Skład polskiego jury to: Dorota Szpetkowska, Michał Szpak, Natalia Szroeder, Sławomir Uniatowski oraz Michał Grott.

Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Altice Arenie w Lizbonie. Gospodarzami wszystkich eurowizyjnych wieczorów będą: Sílvia Alberto, Daniela Ruah, Catarina Furtado oraz Filomena Cautela. Ta ostatnia większość czasu spędzi z wykonawcami w Green Roomie.

Transmisja pierwszego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji Lizbona 2017 w telewizyjnej Jedynce oraz TVP Polonia, a także na oficjalnej stronie konkursu – eurovision.tv. Start o godzinie 21.00

~(r.g)

Eurowizja 2018 - Pófinał 1 (Skrót propozycji)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.