Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Rok po roku

Facebook

Poznajcie prowadzące Eurowizję 2018

fot. EBUNa początku stycznia telewizja RTP odpowiedzialna za organizację 63. Konkursu Piosenki Eurowizji ogłosiła, że festiwalowe koncerty w stolicy Portugalii poprowadzą aż cztery osoby: Filomena Cautela, Silvia Alberto, Daniela Rauh oraz Catarina Furtado.

Pierwszą z nich będzie Filomena Cautela - portugalska prezenterka telewizyjna i aktorka. Karierę rozpoczynała w 2000 roku od ról teatralnych. Cztery lata później zadebiutowała na dużym ekranie, a w 2005 została prezenterką stacji MTV Portugal. W 2017 była jedną z prezenterek Festival da Canção, czyli portugalskich preselekcji do Eurowizji. W czasie finału w Kijowie, Filomena przekazała wyniki portugalskiego głosowania.

Kolejną prowadzącą będzie Silvia Alberto - aktorka i prezenterka od 18 lat związana z portugalskim nadawcą publicznym – telewizją RTP. Silvia ukończyła Lisbon Theatre and Film School. Siedmiokrotnie była gospodynią finału portugalskich preselekcji do Eurowizji. Była także prowadzącą portugalskie wersje programów rozrywkowych Taniec z Gwiazdami oraz Mam Talent.

Na scenie pojawi się także Daniela Rauh - amerykańsko – portugalska aktorka. Urodziła się w 1983 w Bostonie i do piątego roku życia mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Oglądać ją można w serialu Agenci NCIS: Los Angeles, gdzie wciela się w rolę agentki specjalnej Kensi Blye. Zagrała także kilkanaście ról w portugalskich telenowelach.

Czwartą prowadzącą będzie Catarina Furtado – aktorka i prezenterka telewizyjna. Swoją karierę rozpoczynała w latach 90. współpracując wówczas ze stacjami telewizyjnymi SIC oraz RTP, a także z rozgłośniami radiowymi Radio Comercial i RDP Antena 3. Największą popularność zdobyła prowadząc program muzyczny Top+. Jest także prowadzącą The Voice of Portugal.

Nie wiadomo, czy wszystkie cztery panie poprowadzą każdy z trzech eurowizyjnych koncertów. Przypomnijmy, że w historii Eurowizji mieliśmy już czterech prowadzących. Miało to miejsce podczas konkursu w 2009 roku. W Moskwie jednak prowadzących podzielono na dwie pary. Jedna para była gospodarzem półfinałów, a druga finału. Jak będzie w Lizbonie, przekonamy się już maju, ponieważ w tej kwestii nie podano żadnych szczegółów.

W poniedziałek, 29 stycznia będziemy mieli okazję sprawdzić jak w roli prowadzących radzą sobie Filomena Cautela oraz Silvia Alberto. Panie poprowadzą ceremonię losowania, podczas której kraje przydzielone zostaną do półfinałów. Ceremonia ta odbędzie się w lizbońskim ratuszu, a przekaz na żywo dostępny będzie w serwisie YouTube.

~eurovision.tv,

~(r.g)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.