Rok po roku

Facebook

Poznajcie prowadzące Eurowizję 2018

fot. EBUNa początku stycznia telewizja RTP odpowiedzialna za organizację 63. Konkursu Piosenki Eurowizji ogłosiła, że festiwalowe koncerty w stolicy Portugalii poprowadzą aż cztery osoby: Filomena Cautela, Silvia Alberto, Daniela Rauh oraz Catarina Furtado.

Pierwszą z nich będzie Filomena Cautela - portugalska prezenterka telewizyjna i aktorka. Karierę rozpoczynała w 2000 roku od ról teatralnych. Cztery lata później zadebiutowała na dużym ekranie, a w 2005 została prezenterką stacji MTV Portugal. W 2017 była jedną z prezenterek Festival da Canção, czyli portugalskich preselekcji do Eurowizji. W czasie finału w Kijowie, Filomena przekazała wyniki portugalskiego głosowania.

Kolejną prowadzącą będzie Silvia Alberto - aktorka i prezenterka od 18 lat związana z portugalskim nadawcą publicznym – telewizją RTP. Silvia ukończyła Lisbon Theatre and Film School. Siedmiokrotnie była gospodynią finału portugalskich preselekcji do Eurowizji. Była także prowadzącą portugalskie wersje programów rozrywkowych Taniec z Gwiazdami oraz Mam Talent.

Na scenie pojawi się także Daniela Rauh - amerykańsko – portugalska aktorka. Urodziła się w 1983 w Bostonie i do piątego roku życia mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Oglądać ją można w serialu Agenci NCIS: Los Angeles, gdzie wciela się w rolę agentki specjalnej Kensi Blye. Zagrała także kilkanaście ról w portugalskich telenowelach.

Czwartą prowadzącą będzie Catarina Furtado – aktorka i prezenterka telewizyjna. Swoją karierę rozpoczynała w latach 90. współpracując wówczas ze stacjami telewizyjnymi SIC oraz RTP, a także z rozgłośniami radiowymi Radio Comercial i RDP Antena 3. Największą popularność zdobyła prowadząc program muzyczny Top+. Jest także prowadzącą The Voice of Portugal.

Nie wiadomo, czy wszystkie cztery panie poprowadzą każdy z trzech eurowizyjnych koncertów. Przypomnijmy, że w historii Eurowizji mieliśmy już czterech prowadzących. Miało to miejsce podczas konkursu w 2009 roku. W Moskwie jednak prowadzących podzielono na dwie pary. Jedna para była gospodarzem półfinałów, a druga finału. Jak będzie w Lizbonie, przekonamy się już maju, ponieważ w tej kwestii nie podano żadnych szczegółów.

W poniedziałek, 29 stycznia będziemy mieli okazję sprawdzić jak w roli prowadzących radzą sobie Filomena Cautela oraz Silvia Alberto. Panie poprowadzą ceremonię losowania, podczas której kraje przydzielone zostaną do półfinałów. Ceremonia ta odbędzie się w lizbońskim ratuszu, a przekaz na żywo dostępny będzie w serwisie YouTube.

~eurovision.tv,

~(r.g)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.