Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 maja 2018

Rok po roku

Facebook

Poznajcie logo i hasło Eurowizji 2018

fot. EBU7 listopada podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w Ocenario de Lisboa, organizatorzy zaprezentowali hasło oraz motyw graficzny, które towarzyszyć będą 63. Konkursowi Piosenki Eurowizji organizowanemu w stolicy Portugalii.

Telewizja RTP odpowiadająca za organizację przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji uznała, że motyw przewodni oraz slogan konkursu nawiązywać mają przede wszystkim do geograficznego położenia Portugalii. Lizbona to nie tylko najbardziej wysunięte na zachód Europy stolica, ale także miasto położone bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim. I to właśnie motywy związane z oceanem towarzyszyć będą kolejnej edycji konkursu.

All aboard! (ang. Wszyscy na pokład) to hasło przewodnie Eurowizji 2018. Ma ono bezpośrednio nawiązywać do nadmorskiego położenia Portugalii, ale także do historii kraju, która kojarzy się z wielkimi odkryciami geograficznymi. Organizatorzy takim hasłem chcą także zwrócić uwagę na fakt, że od stuleci ich kraj łączy stary kontynent z resztą świata.

W przeciwieństwie do lat poprzednich, przyszłoroczna Eurowizja będzie miała aż… trzynaście motywów graficznych. Główne logo oraz dwanaście pochodnych. Motywem przewodnim będzie muszla. Pozostałe opierać się mają na koncepcji zmiennego życia w oceanach i przedstawiać różnorodne elementy podwodnego świata. Ta różnorodność ma także nawiązywać do tego, jak różnorodna jest cała Europa.

Organizatorzy zapowiadają, że wszystkie logotypy zostaną kreatywnie zaadaptowane i będą miały wiele zastosowań przed głównymi eurowizyjnymi wydarzeniami. Na pewno w różnej formie pojawią się w maju na lizbońskich ulicach. Za cały projekt graficzny odpowiada Nicoloau Tudela, który podczas konferencji zdradził, że cała scenografia w Altice Arena także nawiązywać będzie do motywu muszli. Jak będzie? Przekonamy się w maju…

~eurovision.tv,
esctoday.com

All aboard! - Motyw Konkursu Piosenki Eurowizji 2018

~(r.g)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.