Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2017

fot. Thomas HansesZa nami pierwszy eurowizyjny półfinał. We wtorek poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami europejskich jurorów oraz widzów uzyskali awans do wielkiego finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Dziś w stolicy Ukrainy kolejnych osiemnastu reprezentantów walczyć będzie o bilet do finału.

Mołdawia, Azerbejdżan, Grecja, Szwecja, Portugalia, Polska, Armenia, Australia, Cypr oraz Belgia to kraje, które we wtorek uzyskały awans do finału. Przed nami drugi eurowizyjny wieczór. Na scenie w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym zaprezentują się wykonawcy z osiemnastu krajów, w następującej kolejności:

 1. Serbia - Tijana Bogićević - In Too Deep
 2. Austria - Nathan Trent - Running in Air
 3. Macedonia - Jana Burčeska - Dance Alone
 4. Malta - Claudia Faniello - Breathlessly
 5. Rumunia - Ilinca feat. Alex Florea - Yodel It!
 6. Holandia - OG3NE - Lights and Shadows
 7. Węgry - Joci Pápai - Origo
 8. Dania - Anja Nissen - Where I Am
 9. Irlandia - Brendan Murray - Dying to Try
 10. San Marino - Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
 11. Chorwacja - Jacques Houdek - My Friend
 12. Norwegia - JOWST - Grab the Moment
 13. Szwajcaria - Timebelle - Apollo
 14. Białoruś - NAVI - Story Of My Life
 15. Bułgaria - Krisitan Kostow - Beautiful Mess
 16. Litwa - Fusedmarc - Rain of Revolution
 17. Estonia - Koit Toome & Laura - Verona
 18. Izrael - Imri - I Feel Alive

W czasie dzisiejszego półfinału swoje głosy oddadzą także: Francja, Niemcy oraz Ukraina. Jurorzy w poszczególnych krajach swoje głosy oddali w czasie drugiej próby generalnej, która odbyła się w środę, 10 maja. Głosy jurorskie zsumowane zostaną z wynikami głosowania widzów podczas dzisiejszego wieczora i w ten sposób poznamy najlepszą dziesiątkę wykonawców, którzy awansują do finału. Oczywiście, nazwy tych krajów wymienione zostaną przez prowadzących w kolejności losowej, a dokładną półfinałową punktację poznamy po zakończeniu finału.

Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Gospodarzami wszystkich eurowizyjnych wieczorów będą: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Gościem specjalnym dzisiejszego wieczora będzie Rusłana - zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w Stabmule. Nie zabraknie także... Verki Serduchki.   

Wiemy już, że Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Portugalia, Polska oraz Włochy zaprezentują się w pierwszej połowie finałowego koncertu. Australii, Belgii, Cyprowi, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemcom, Szwecji, Ukrainie oraz Wielkiej Brytanii przypadło miejsce w drugiej połowie finału.

Koncert półfinałowy obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Polonia od godziny 21:00. Transmisja on-line dostępna będzie na stronie www.youtube.com oraz www.eurovision.tv

Eurowizja 2017 - Skrót (Półfinał 2)

~(r.g)


© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.