Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Poznajcie tegorocznych prowadzących

 Volodymyr Ostapchuk, Oleksandr Skichko oraz Timur Miroshnychenko, fot. EBUTym razem gospodarzami trzech eurowizyjnych wieczorów będą panowie. Widzów przed telewizorami i oczywiście tych zgromadzonych w kijowskim International Exhibition Centre przywita męskie trio: Olaksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Poznajmy ich bliżej...

Oleksandr Skichko (Główny prowadzący)

Oleksandr Skichko, fot. EBUZacznijmy od najmłodszego z nich. Oleksandr Oleksandrovych Skichko urodził się 28 kwietnia 1991 roku w Cherkasy w środkowej Ukrainie. Jest komikiem, aktorem i prezenterem telewizyjnym. Karierę w branży rozrywkowej rozpoczął już w wieku 15 lat. Swoim komediowym talentem uwiódł miliony Ukraińców, dzięki czemu znalazł się w półfinale ukraińskiego Mam Talent. Był także gospodarzem popularnych u naszych wschodnich sąsiadów programów: Wake Up, Star Way oraz Sing Like A Star.

 

Volodymyr Ostapchuk (Główny prowadzący)

 Volodymyr Ostapchuk, fot. EBUVolodymyr Ostapchuk urodził się 28 września 1984 w Uman. W swoim kraju znany jest jako prezenter telewizyjny, komik, aktor dubbingowy oraz prezenter radiowy. Gdy zaczynał karierę w telewizji mógł pochwalić się już bogatym doświadczeniem związanym z występami na żywo, a to wszystko dzięki zaangażowaniu w program rozrywkowy Morning with Ukraine. Był także prowadzącym programy: Shopping Goddess i Style Icon. Zasłynął także z dubbingu w ukraińskiej wersji Disney'owskiej Krainy Lodu.

 

Timur Miroshnychenko (Green Room)

Timur Miroshnychenko, fot. EBUTrzecim prowadzącym jest Timur Miroshnychenko, który urodził się 9 marca 1986 roku w Kijowie. Swoją telewizyjną karierę rozpoczął w 2005 roku, kiedy to pełnił rolę ukraińskiego komentatora podczas Junior Eurovision Song Contest 2005. Dwa lata później zadebiutował jako komentator Konkursu Piosenki Eurowizji i od tego czasu na stałe został ukraińskim komentatorem festiwalu. Robił to nawet w 2015, kiedy Ukraina nie brała udziału w konkursie. Timur dwukrotnie był prowadzącym Eurowizję dla Dzieci. W 2009 u boku Ani Lorak, a cztery lata później w duecie ze Zlatą Ognevich. Był także współprowadzącym ceremonię podziału na tegoroczne półfinały.

Jak zauważył Jan Ola Sand, po raz pierwszy w ponad sześćdziesięcioletniej historii Eurowizji, konkurs poprowadzi trzech mężczyzn. Po raz pierwszy troje prowadzących pojawiło się podczas konkursu w Oslo w 2010 roku. W Düsseldorfie oraz w Baku także na scenie pojawiła się trójka gospodarzy. W 2013 Szwedzi się wyłamali i chcąc powrócić do korzeni festiwalu postanowili, że gospodarzem konkursu w Malmö będzie jedna osoba. Później przyszedł czas na Kopenhagę i Wiedeń, gdzie znów pojawiło się po trzech prowadzących. W ubiegłym roku Szwedzi znów postanowili zaskoczyć i tym razem Eurowizję poprowadził duet: Petra Mede i Måns Zelmerlöw, który przez wielu uznany został za najlepszych prowadzących w historii konkursu

~eurovsion.tv (r.g)


© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.