Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Celebrate Diversity hasłem Eurowizji 2017

fot. EBU/UA:PBC30 stycznia Europejska Unia Nadawców oraz ukraińska telewizja UA:PBC zaprezentowały motyw i hasło przewodnie 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017.

Motto tegorocznej edycji Eurowizji to Celebrate Diversity, czyli Świętujmy Różnorodność. Ma ono być nawiązaniem do haseł poprzednich edycji i jednocześnie ich kontynuacją. Mowa oczywiście o hasłach: Join Us (Dołącz do nas, ESC 2014), Building Bridges (Budujemy Mosty, ESC 2015) oraz Come Together (Spotkajmy się razem, ESC 2016).

Jan Ola Sand uważa, że tegoroczne hasło bardzo dobrze opisuje eurowizyjne wartości. To, że ludzie z najróżniejszych krajów, nie tylko tych z Europy, spotykają się razem, w jednym miejscu, choć dzieli ich wiele różnic, ale łączy też wiele podobieństw. A wszystko to przy dobrej muzyce.

W oficjalnym logo Eurowizji 2017 umieszczono naszyjnik składający się z różnorodnych czerwono-czarnych koralików. Każdy z nich jest innej wielkości i posiada inny wzór, co nawiązuje do hasła Celebrate Diversity. Wzorem do eurowizyjnej grafiki stał się tradycyjny ludowy naszyjnik o nazwie namysto. Zgodnie z ukraińską tradycją namysto to pewnego rodzaju amulet zapewniający zdrowie i urodę. Za przygotowanie motywu graficznego i hasła odpowiadały dwie ukraińskie agencje kreatywne: Banda oraz Republique.

Eurowizja 2017 - Identyfikacja wizualna i slogan (j. ang.)

~eurovsion.tv (r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.