Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Kim jest Kasia Moś?

fot. Jan Bogacz/TVPSwoich sił w preselekcjach do Eurowizji próbowała trzy razy. Było dziesiąte miejsce, było szóste i wreszcie zwycięstwo. Nie poddawała się i w myśl przysłowia do trzech razy sztuka, zdobyła uznanie widzów i jurorów zostając tym samym 20. reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Poznajcie Kasię Moś…

Kasia Moś przyszła na świat 3 marca 1987 roku w Rudzie Śląskiej. Jej ojciec, Marek, jest wybitnym dyrygentem i skrzypkiem, a także założycielem i dyrektorem artystycznym orkiestry kameralnej AUKSO. Nasza tegoroczna reprezentantka ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie fortepianu i wiolonczeli, a następnie Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wokalu.

Swoje pierwsze kroki związane z profesjonalną karierą wokalną zaczęła stawiać w wieku piętnastu lat u boku Elżbiety Chlebek. Początki jej kariery muzycznej to przede wszystkim współpraca z zespołami Stetsons, Big Bandem Lotarsi oraz The Fire. Przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy Kasia nagrała swoje pierwsze demo, które trafiło m.in. w ręce Roberta Jansona. Trzy lata później założyciel Varius Manx napisał dla piosenkarki utwór I Wanna Know. Kompozycja została zakwalifikowana do konkursu Piosenka dla Europy 2006. Finał preselekcji odbył się 28 stycznia 2006, a Kasia Moś zakończyła go na dziesiątym miejscu.  

Kasia Moś - I Wanna Know

W 2011 wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd był rekreacyjny, ale podczas występu na karaoke w jednym z klubów w Las Vegas poznała Robin Antin – twórcę The Pussycat Dolls. Gdy wróciła do Polski nagrała dla producencki kilka piosenek. Później znów wyjechała za ocean, gdzie m.in. zagrała koncert w klubie Viper Johnn’ego Deppa. W USA była ponad pół roku. W tym czasie współpracowała z takimi gwiazdami, jak: Kelly Osbourne, Carmen Electra, Mya czy Eva Longoria.

W roku 2012 zdecydowała się na udział w programie Must Be The Music. Tylko Muzyka, w którym dotarła do finału. A w nim zajęła ostatecznie trzecie miejsce. We wrześniu 2012 wcieliła się w postać Kordelii w musicalu Król Lear w reżyserii Pawła Mykietyna. W międzyczasie nagrała utwór Uwierz, który stworzony został na potrzeby kampanii przeciwko bezmyślnemu kupowaniu psów.

Tax Free & Kasia Moś - Uwierz

W październiku 2015 światło dzienne ujrzał debiutancki album Kasi Moś zatytułowany Inspination. W 2016 ponownie wzięła udział w Krajowych Eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podczas finału, który odbyła się 5 marca wykonała utwór Addiction, zajmując ostatecznie szóstą pozycję. W kwestii Eurowizji postanowiła się jednak nie poddawać i w tym roku ponownie mogliśmy już usłyszeć w koncercie finałowym polskich preselekcji. Tym razem to ona od samego początku była faworytką. Utwór Flashlight zdobył maksymalne noty od jurorów, a w głosowaniu widzów uplasował się na drugiej pozycji. Tym samym, Kasia Moś otrzymała bilet na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji Kijów 2017.

Kasia Moś - Flashlight (Krajowe Eliminacje 2017)

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.