Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 maja 2018

Facebook

Kasia Moś reprezentantką Polski!

Tabela wyników Krajowych Eliminacji 2017, fot. TVPZa nami koncert finałowy Krajowych Eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Decyzją widzów oraz jurorów Polskę w stolicy Ukrainy reprezentować będzie Kasia Moś z piosenką Flashlight.

Finał Krajowych Eliminacji rozpoczął się o godzinie 20:30. Otworzyła go Olivia Wieczorek, która z utworem Nie zapomnij reprezentowała Polskę w 14. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci na Malcie. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy walczący o bilet do Kijowa w następującej kolejności:

  1. Martin Fitch – Fight For Us
  2. Lanberry – Only Human
  3. Isabell Otrębus – Voiceless
  4. Paulla – Chcę tam z Tobą być
  5. Olaf Bress – You Look Good
  6. Kasia Moś – Flashlight
  7. Aneta Sablik – Ulalala
  8. Rafał Brzozowski – Sky Over Europe
  9. Carmell – Faces
  10. Agata Nizińska – Reason

W tym roku polskiego reprezentanta wybrali widzowie w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik oraz Krzesimir Dębski. Największe uznanie zdobyła Kasia Moś i to ona reprezentować będzie nasz kraj w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Dzisiejszy preselekcyjny wieczór uświetnił występ Dody. Wokalistka wykonała wiązankę eurowizyjnych przebojów. Usłyszeliśmy Heroes Månsa Zelmerlöwa, My Number One Heleny Paparizou oraz Waterloo ABBY. Na koniec wykonała najnowszy singiel zespołu Virgin zatytułowany Kopiuj-Wklej.

Na scenie pojawił się także nasz reprezentant ze Sztokholmu. Michał Szpak wykonał oczywiście eurowizyjne Color Of Your Life. Gospodarzem wieczoru był niezmiennie Artur Orzech.   

Polska wystąpi w drugiej połowie pierwszego półfinału, a więc Kasię Moś czeka rywalizacja z takimi krajami, jak: Australia, Azerbejdżan, Belgia, Grecja, Łotwa czy Szwecja. Naszą reprezentantką po raz pierwszy zobaczymy na eurowizyjnej scenie we wtorek, 9 maja i mamy nadzieję, że usłyszymy ją także w finale, 13 maja.

Kasia Moś - Flashlight (Polska 2017)

~(r.g)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.