Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Eurowizja 2017: Co, gdzie i kiedy?

fot. CCStyczeń, luty i marzec to najbardziej intensywne miesiące w eurowizyjnym kalendarzu. Do tej pory poznaliśmy propozycje Albanii oraz Czarnogóry, a to oznacza, że w ciągu najbliższych dziesięciu tygodni dowiemy się, kto i z jaką piosenkę reprezentować będzie pozostałe czterdzieści jeden krajów. Zobaczcie, jak układa się kalendarz.

STYCZEŃ
W piątek, 20 stycznia swoich reprezentantów wybiorą Białorusini oraz Gruzini. Dzień później czeka nas kolejny ćwierćfinał na Węgrzech oraz kolejna odsłona litewskich preselekcji. 27 stycznia odbędzie się Eurovision: You Decide, czyli finał brytyjskich preselekcji. 28 stycznia podczas UMK2017 swojego reprezentanta wybiorą Finowie. Tego dnia odbędą się także kolejne odsłony preselekcji na Węgrzech i Litwie.

LUTY
W sobotę, 4 lutego odbędzie się półfinał Ukrainian National Selection 2017 oraz półfinał węgierskiego A Dal 2017. Tego dnia w szwedzkim Göteborgu odbędzie się pierwszy półfinał Melodifestivalen. 5 stycznia podczas ESC 2017 – Die Entscheidungsshow swojego reprezentanta wybiorą Szwajcarzy. W tym dniu odbędzie się także ćwierćfinał Supernova 2017 na Łotwie. W czwartek, 9 lutego podczas Eurovision Song Contest - Unser Song 2017 poznamy reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. Sobota, 11 lutego to półfinały na Ukrainie, Węgrzech, w Estonii i Szwecji. Tego dnia poznamy także reprezentantów Polski i Włoch. Dzień później na Łotwie odbędzie się kolejny ćwierćfinał. W piątek, 17 lutego odbędzie się pierwszy półfinał EMA 2017 na Słowenii, a dzień później drugi koncert półfinałowy w tym kraju. 18 lutego odbędzie się kolejny półfinał ukraińskich oraz szwedzkich preselekcji, a także finały na Węgrzech i Malcie. Niedziela, 19 lutego to półfinały na Łotwie i w Portugalii. 24 lutego poznamy reprezentanta Słowenii, a dzień później Danii, Ukrainy i Mołdawii. 25 stycznia odbędzie się także kolejny półfinał Melodifestivalen. 26 stycznia podczas finału Supernova 2017 poznamy reprezentanta Łotwy, a w Portugalii odbędzie się kolejny półfinał.

MARZEC
4 marca podczas koncertu finałowego Eesti Laul 2017 dowiemy się, kto reprezentował będzie Estonię. Tego dnia odbędą się kolejne półfinały w Szwecji i na Islandii. W niedzielę, 5 marca poznamy reprezentantów Portugalii i Rumunii. W sobotę, 11 marca swoich reprezentantów wybiorą mieszkańcy Islandii, Litwy, Norwegii oraz Szwecji.

Na sobotę, 25 marca zaplanowano Eurovision Pre-Party w Rydze. 2 kwietnia odbędzie się London Eurovision Party, a sześć dni później Eurovision in Concert w Amsterdamie. Pod koniec kwietnia w Kijowie rozpoczną się próby do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Półfinały odbędą się 9 i 11 maja, a zwycięzcę Eurowizji 2017 poznamy w sobotę, 13 maja.

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.