19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Najpopularniejsze eurowizyjne utwory w 2016 roku

fot. Anna Velikova (EBU)Początek stycznia to dobra okazja, aby podsumować poprzedni rok. Serwis Eurovision.tv przygotował zestawienie dziesięciu najpopularniejszych piosenek Eurowizji 2016. Pod uwagę wzięto liczbę odsłon utworów na oficjalnym eurowizyjnym kanale YouTube. Kto znalazł się w TOP10?

Początek stycznia to dobra okazja, aby podsumować poprzedni rok. Serwis Eurovision.tv przygotował zestawienie dziesięciu najpopularniejszych piosenek Eurowizji 2016. Pod uwagę wzięto liczbę odsłon utworów na oficjalnym eurowizyjnym kanale YouTube. Kto znalazł się w TOP10?

Udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016 wzięły 42 kraje. Spośród nich wyselekcjonowano dziesięć utworów, które najczęściej odtwarzano na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie YouTube. Pod uwagę brano nie tylko ilość odtworzeń teledysków, ale także wszystkie odtworzenia oficjalnych nagrań występów na żywo z półfinałów i finału.

Dziesiąte miejsce przypadło reprezentantce Austrii. Zoë z francuskojęzycznym utworem zatytułowanym Loin d’ici zajęła w finale trzynastą pozycję. Do tej pory teledysk do tej piosenki odtworzono na YouTube ponad sześć milionów razy. Przyznać trzeba, że Zoë stała się ulubienicą publiczności w Sztokholmie, bo gromkie brawa zbierała w każdej możliwej sytuacji.

Dziewiąte miejsce w rankingu pokazuje, że miejsce zajęte w finale Eurowizji nie zawsze idzie w parze z popularnością piosenki. Tak właśnie jest w przypadku Barei, która reprezentując Hiszpanię zajęła dopiero dwudzieste drugie miejsce w finałowej stawce. Tymczasem jej Say Yay znalazło się w gronie najczęściej odtwarzanych utworów. Jej oficjalny teledysk oraz finałowy występ odnotowały łącznie ponad jedenaście milionów odtworzeń.

Ósma pozycja przypadła Armenii. Reprezentująca ten kraj Iweta Mukuczian zajęła w finale wysokie siódme miejsce. Oficjalny teledysk do piosenki LoveWave odtworzono ponad siedem i pół milionów razy, a jeśli dodamy do tego występy półfinałowe i finałowy otrzymamy wynik niemal trzynastu milionów odtworzeń.

Miejsce siódme przypadło ubiegłorocznym Gospodarzom. Finał Eurowizji 2016 zakończył się dla Fransa piątą lokatą. Choć oficjalny teledysk do utworu If I Were Sorry uzyskał niecałe sześć milionów odtworzeń, to po dodaniu do tego ilości odtworzeń występu półfinałowego i finałowego Szwedzi uzyskali wynik ponad trzynastu milionów odtworzeń.

Na szóstej lokacie znalazła się Poli Genova, która w Eurowizji próbowała swoich sił po raz drugi. Tym razem się udało. Wokalistka wywalczyła dla Bułgarii najwyższe miejsce w historii tego kraju na Eurowizji. If Love Was A Crime zakończyło finał na czwartym miejscu. Sam teledysk do tego utworu na oficjalnym eurowizyjnym kanale zyskał ponad jedenaście milionów odtworzeń, a wraz ze wszystkimi oficjalnymi występami Bułgarka odnotowała wynik osiemnastu milionów odtworzeń.

Piąte miejsce przypadło Francji. Amir ze swoim utworem J’ai cherche zakończył finał na szóstej pozycji. Jest to najlepszy wynik Francuzów od 2002 roku. Teledysk oraz występy Amira odnotowały łącznie ponad dwadzieścia dwa miliony odtworzeń w serwisie YouTube.

Z miejsca czwartego powinniśmy być bardzo zadowoleni, bo przypadło ono Polsce. Choć Michał Szpak nie został doceniony przez jurorów, to doceniła go publiczność, co bardzo dobrze widać było w czasie finałowego głosowania, kiedy to nasz reprezentant z ostatniego miejsca wskoczył do pierwszej dziesiątki. A wszystko to dzięki widzom. Teledysk do Color Of Your Life obejrzało do tej pory niemal dziesięć milionów osób. Łączny wynik uzyskany przez Polaka to ponad dwadzieścia trzy miliony odtworzeń.

Na trzecim miejscu podium znalazła się reprezentantka Australii – Dami Im, która bardzo długo nie chciała oddać pierwszego miejsca w czasie finałowego głosowania. Ostatecznie jej Sound Of Silence zajęło drugą pozycję. Ponad piętnaście milionów odtworzeń odnotował oficjalny teledysk do australijskiej propozycji. W sumie Dami Im zanotowała wynik na poziomie ponad dwudziestu pięciu milionów.

Srebrny medal w rankingu przypadł zwyciężczyni Eurowizji 2016, Jamali. Co ciekawe teledysk do utworu 1944 obejrzało tylko niecałe osiem milionów osób. Przywilejem zdobywcy Grand Prix jest fakt, że częściej ogląda się występ z półfinału i finału niż oficjalny klip. Dzięki tym filmom Jamala odnotowała w sumie ponad trzydzieści pięć milionów odtworzeń.

Miejsce pierwsze nie będzie dla nikogo niespodzianką. Według wielu to właśnie on powinien wygrać Eurowizję 2016. Nie udało się. Mowa oczywiście o reprezentancie Rosji, Sergeyu Lazarevie. Tylko oficjalny klip do piosenki You Are The Only One odtworzono niemal dwadzieścia trzy miliony razy. Półfinałowy występ obejrzano do tej pory ponad dwanaście milionów razy, a występ finałowy o dwa miliony więcej. Łączny wynik reprezentanta Rosji to ponad pięćdziesiąt jeden milionów odtworzeń.

TOP 10 - Najczęściej oglądane eurowizyjne klipy w 2016 roku

~eurovision.tv (r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.